1. HABERLER

  2. AKTÜEL

  3. Bursa & Yalova OSGB Listesi
Bursa & Yalova OSGB Listesi

Bursa & Yalova OSGB Listesi

Bursa & Yalova OSGB Listesi

A+A-

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Yasasının uygulanması için profesyonel hizmet almak isteyen işletmeler OSGB firmalarına başvuruyor. OSGB ler Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini vermek üzere yetkilendirilmiş kurumlardır. Her işyeri tehlike sınıfına ve çalışan sayısına göre belirli sayıda ve sürede işyeri hekimi, iş güvenliği uzmanı ve diğer sağlık personeli bulundurmak zorundadır. Bir OSGB ile anlaştığınızda isg personel ihtiyacınızı tek elden karşılamış olursunuz. Bursa OSGB listesi içinde yer alan firmalar bakanlıktan yetki almış ve Bursa bölgesinde işyerlerine iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini veren firmalardır. Listede yer alan firmalar yetki alabilmek için gerekli tüm şartları yerine getirmiştir.

OSGB firmaları bulundukları illerde ve sınır komşusu illerde hizmet verebilir. Bursa OSGB firmalarının bir kısmını bu nedenle Yalova OSGB listesi içinde de görebilirsiniz. Listede yer alan bir OSGB yi tercih ederek işyeri hekimi, iş güvenliği uzmanı ve diğer sağlık personeli hizmeti alabilirsiniz. İşyerinizde görevlendirilecek İsg personeli kazalara neden olacak riskleri, meslek hastalıkların ayol açacak riskli durumları tespit eder ve risk analiz raporlarını sunar. Kazaların ve meslek hastalıklarının önlenmesi için alınması gereken tedbirleri işverene sunar. İşverenler sağlıklı ve güvenli çalışma ortamının yaratılmasından sorumludur. Gereken tedbirler alınmadığında işverenler para cezaları alır. Bu nedenle işverenler kanunun eksiksiz uygulanması için profesyonel hizmet almak ister.

İşyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı koordineli çalışarak risk analizi yapar, acil durumlarda yapılması gerekenler konusunda acil eylem planı hazırlar, çalışanlara iş sağlığı ve güvenliği konularında eğitimler verir. Eğitim konuları temel iş sağlığı ve güvenliği eğitimi, yangın eğitimi, ilk yardım eğitimi, yüksekte çalışma eğitimi gibi konulardır. İşyeriniz Yalova’da ise ve bu hizmetleri almak, işyerinizde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamı yaratmak istiyorsanız Yalova OSGB listesi içinde bulunan firmalardan biriyle anlaşma yapabilirsiniz. Yalova OSGB firmaları iş sağlığı ve güvenliği konusunda en güvenilir çözüm ortağınız olacaktır. OSGB hizmetlerinde sabit bir fiyat uygulaması yoktur. İş yerinizin tehlike sınıfına göre, çalışan sayısına göre ve diğer özelliklerine göre OSGB firmaları farklı fiyat uygulamaları yapmaktadır.

Önceki ve Sonraki Haberler