1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Büyükçekmece Belediyesinden Sahipsiz Hayvanlara Bakım
Büyükçekmece Belediyesinden Sahipsiz Hayvanlara Bakım

Büyükçekmece Belediyesinden Sahipsiz Hayvanlara Bakım

Büyükçekmece Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Bakım Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'ndeki röntgen ve ultrason cihazları sahipsiz hayvanların tedavisinde önemli bir sağlık hizmeti veriyor

A+A-

İSTANBUL (AA) - Büyükçekmece Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Bakım Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'ndeki röntgen ve ultrason cihazları sahipsiz hayvanların tedavisinde önemli bir sağlık hizmeti veriyor.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, sokak hayvanlarının herhangi bir kaza anında vücutlarında oluşan kırık, çıkık ve ezilme gibi durumlarda ayrıca çeşitli hastalıkların tanısında kullanılan cihazların can dostlara hayat verdiği ifade edildi.

Türkiye’nin en modern ve en büyük sahipsiz hayvan barınaklarından olan Büyükçekmece Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Bakım Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinde, 5 veteriner hekim ve 20 personelin binlerce sahipsiz hayvana bakım, tedavi ve barınma hizmeti sunduğu açıklamada, Büyükçekmece Belediyesince merkeze kazandırılan röntgen ve ultrason cihazlarının da sahipsiz hayvanların tedavisinde kullanıldığı belirtildi.

- "Önemli bir sağlık hizmeti"

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Büyükçekmece Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Bakım Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde 5 binin üzerinde sahipsiz hayvana bakım, tedavi ve barınma imkanı sağlandığını belirterek, şunları kaydetti:

"Gerek merkezdeki gerekse ilçe genelindeki sahipsiz hayvanların tedavilerinde daha hızlı, daha doğru teşhis konulabilmesi için merkezimizde bir röntgen bir de ultrason cihazı dahil ettik. Bu cihazlar can dostlarımızın sağlıklarına kavuşabilmeleri ve yaşamlarını sağlıklı biçimde sürdürebilmeleri açısından önemli bir hizmettir."

Önceki ve Sonraki Haberler