1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Büyükşehir Belediye Meclisinden "Demokrasi Şehitleri"ne Yardım
Büyükşehir Belediye Meclisinden Demokrasi Şehitlerine Yardım

Büyükşehir Belediye Meclisinden "Demokrasi Şehitleri"ne Yardım

Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi üyeleri, ağustos ayı huzur hakkı alacaklarını, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini bertaraf ederken yaralananlar ile...

A+A-

KAYSERİ (AA) - Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi üyeleri, ağustos ayı huzur hakkı alacaklarını, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini bertaraf ederken yaralananlar ile şehit düşenlerin aileleri için Başbakanlıkça başlatılan yardım kampanyasına aktarılması kararı aldı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Büyükşehir Belediye Meclisi ağustos ayı toplantısı, Meclis Başkanvekili Mehmet Savruk yönetiminde yapıldı.

Savruk, mecliste yaptığı konuşmada, Türk milletinin gerekli hallerde gösterdiği kardeşlik, birlik, beraberlik, dayanışma ve kaynaşma ile her zaman saygı duyulan bir millet olduğunu belirtti.

Türk istiklal mücadelesinin de milli birlik ve beraberlik prensibine dayandığını ve böylece zaferle sonuçlandığını ifade eden Savruk, Türk tarihinin bunun örnekleriyle dolu olduğunu kaydetti.

Toplantıda Melikgazi Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Memduh Büyükkılıç, meclis üyelerinin ağustos ayı huzur haklarının, "demokrasi şehitleri"nin ailelerine bağışlanması teklifinde bulundu.

Teklif üzerine yapılan görüşmeler sonucunda, meclisteki komisyonlar da dahil tüm huzur haklarının, FETÖ'nün darbe girişimini bertaraf ederken yaralananlar ile şehit düşenlerin aileleri için Başbakanlıkça başlatılan yardım kampanyasına aktarılması oy birliğiyle kabul edildi.

Toplantıda ayrıca gündemdeki 99 madde görüşülerek karara bağlandı.

Önceki ve Sonraki Haberler