1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Büyükşehir Belediyesi Kültepe Kaniş-Karum'a Gezi Düzenliyor
Büyükşehir Belediyesi Kültepe Kaniş-Karuma Gezi Düzenliyor

Büyükşehir Belediyesi Kültepe Kaniş-Karum'a Gezi Düzenliyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri çerçevesinde, "Tarihe Yolculuk" adı altında Kültepe Kaniş-Karum'a kültür turları düzenliyor.

A+A-

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri çerçevesinde, "Tarihe Yolculuk" adı altında Kültepe Kaniş-Karum'a kültür turları düzenliyor.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Anadolu'nun en eski izlerini görmek için geziye katılmak isteyenler Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına başvurabilecek.

Kayseri ve Anadolu tarihinin "Tarihe Yolculuk" adı altında tiyatral bir tur ile tanıtıldığı Kültepe Kültür Turu yarın cumartesi günü başlayacak. Kültür turları ağustos ayının son haftasına kadar devam edecek.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kültepe'nin sadece Kayseri'nin değil dünya insanlık tarihinin önemli merkezlerinden birisi olduğunu söyledi ve Kayseri'de yaşayan herkesin Kültepe'yi görmesi gerektiğini belirtti.

Bu bilinçle Büyükşehir Belediyesi olarak Kültepe'nin daha geniş kitlelerce tanınmasını sağlamaya çalıştıklarını ifade eden Çelik, şunları kaydetti:

"Şehrimiz pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış kadim bir kent. Kültepe de bu anlamda çok önemli bir merkez. Kayseri'nin ticari genlerinin de kaynağı olan Kültepe'nin halkımız tarafından daha iyi bilinmesi gerekiyor. Bu nedenle 9 yıldır ücretsiz turlar tertip ediyoruz. Bu turların hemşehrilerimiz tarafından değerlendirilmesini diliyorum."

Önceki ve Sonraki Haberler