1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Büyükşehir Belediyesine Vatandaştan Çağrı
Büyükşehir Belediyesine Vatandaştan Çağrı

Büyükşehir Belediyesine Vatandaştan Çağrı

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'in Tepebaşı ilçesi Şirintepe Mahallesi Söğütçü Sokak ve Örme Sokak sakinleri, iki sokağın birleşimine Büyükşehir Belediyesi'nin...

A+A-

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'in Tepebaşı ilçesi Şirintepe Mahallesi Söğütçü Sokak ve Örme Sokak sakinleri, iki sokağın birleşimine Büyükşehir Belediyesi'nin hız kesici set yapması için çağrıda bulundu.

Mahalle sakinleri adına konuşan Ahmet Ömürlü, Eskişehir Trafik Şube amirleriyle konuyu iki defa görüştüğünü söyleyerek, Eskişehir Büyükşehir Belediyesine görüntülü ve yazılı olarak da yaşanan kazaların fotoğraflarıyla birlikte çok sayıda başvuru yaptığını dile getirdi.

Başvuru sonuçlarının reddedildiğini savunan Ömürlü, "O kavşağın çok kullanılmadığı, bu yüzden dehız kesici sete gerek görülmediği cevabı verildi. Burada sürekli kaza oluyor. 'Allah korusun' diyorlar ama öyle olmuyor. Ben bir mahalle sakini olarak elimden geleni yapıyorum." diye konuştu.

Tepebaşı Belediyesi'nin durumun büyükşehirle alakalı olduğunu söyleyerek müdahale edemediğini belirten mahalle sakinleri, çevresinde ilkokulun da bulunduğu kavşağın bir an önce kurallara uygun bir hale getirilmesini bekliyor.

Önceki ve Sonraki Haberler