1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Büyükşehir Belediyesinin Tatil Kampları
Büyükşehir Belediyesinin Tatil Kampları

Büyükşehir Belediyesinin Tatil Kampları

Ankara Büyükşehir Belediyesinin, "Her şey dahil Büyükşehir'den" sloganıyla hayata geçirdiği tatil kampları, yaşlı ve engelli misafirler için bu yıl da kapılarını açtı

A+A-

ANKARA (AA) - Ankara Büyükşehir Belediyesinin, "Her şey dahil Büyükşehir'den" sloganıyla hayata geçirdiği tatil kampları, yaşlı ve engelli misafirler için bu yıl da kapılarını açtı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, her yıl binlerce yaşlı, engelli ve başarılı öğrencinin tatil kamplarında ağırlandığı anımsatıldı.

Açıklamaya göre, yaz sezonunun ilk iki kafilesi kamplara doğru yola çıktı. Büyükşehir Belediyesi Yaşlılar Merkezi üyesi 200 kişiden oluşan ilk kafile, Akçay Tatil Kampı'nda 6 gece 7 gün geçirecek.

İkinci kafileyi oluşturan 120 engelli vatandaş da, yakınlarıyla birlikte Akçakoca'daki kampta bir hafta tatil yapacak. Kesikköprü Tatil Kampı'nda ağırlanacak 220 yaşlı vatandaştan oluşan üçüncü kafile de yarın yola çıkacak.

Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür eden 52 yaşındaki engelli Nurcan Masaoğlu, 21 yaşındaki engelli oğlu Onur Doğuer ile yola çıktığını söyleyerek, "İki sene önce de Akçay'a gitmiştik. Çok memnun kaldık. Çok güzel bir hizmet." ifadelerini kullandı.

Sevim Gözcü ise ilk defa geçen yıl Büyükşehir Belediyesi'nin Akçay tatil kampına gittiğine vurgu yaparak, "Daha önce tatile hiç gitmemiştim. Çok güzeldi ve çok memnun kaldım. 67 yaşına geldim ve ilk defa Büyükşehir Belediyesi sayesinde geçen sene tatile gittim." dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler