1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Büyükşehir Bünyesinde "Sosyal Medya Daire Başkanlığı" Kurulacak
Büyükşehir Bünyesinde "Sosyal Medya Daire Başkanlığı" Kurulacak

Büyükşehir Bünyesinde "Sosyal Medya Daire Başkanlığı" Kurulacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yeni medya düzeninde şeffaflığı arttırmak, doğru ve yerinde bilgi vermek amacıyla “Sosyal Medya Daire Başkanlığı” kurulmasına karar verdi

A+A-

ANKARA(AA) - Ankara Büyükşehir Belediyesi, yeni medya düzeninde şeffaflığı arttırmak, doğru ve yerinde bilgi vermek amacıyla “Sosyal Medya Daire Başkanlığı” kurulmasına karar verdi.

Ankara Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Belediye Meclisinde, yeni medya düzeninde şeffaflığı arttırmak, bilgi dezenformasyonunun neden olduğu algı yönetiminin etkisini kırmak, doğru ve yerinde bilgi vermek amacıyla “Sosyal Medya Daire Başkanlığı” kurulmasına karar verildi.

Sosyal Medya Daire Başkanlığı bünyesinde “Sosyal Medya Şube Müdürlüğü”, "Medya Tasarım Şube Müdürlüğü” ve “İletişim Tasarım Müdürlüğü” oluşturulması kararlaştırıldı.

Büyükşehir Belediye Meclisinde ayrıca Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Mezarlık Şube Müdürlüğü bünyesinde bulunan Karşıyaka, Cebeci Asri, Sincan Cimşit, Ortaköy, Beypazarı, Kazan, Şereflikoçhisar ve Elmadağ mezarlıklarında bulunan şehitliklerin, ilgili yönetmelik gereği Ankara Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığına tahsis edilmesine karar verildi.

Toplantıda, Büyükşehir Belediyesi ile Göç idaresi Genel Müdürlüğü arasında, insan ticareti mağduru olan kadınların ve çocukların kadın sığınma evlerinden hizmet alabilmesine imkan veren bir protokol imzalanması kararı da alındı.

Önceki ve Sonraki Haberler