1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. "Çalışma Hayatında Milli Seferberlik" Programı
"Çalışma Hayatında Milli Seferberlik" Programı

"Çalışma Hayatında Milli Seferberlik" Programı

KAYSERİ (AA) - Kayseri'de "Çalışma Hayatında Milli Seferberlik" programı tanıtıldı.Valilik Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya, Vali Sülayman...

A+A-

KAYSERİ (AA) - Kayseri'de "Çalışma Hayatında Milli Seferberlik" programı tanıtıldı.

Valilik Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya, Vali Sülayman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Vali Yardımcısı Baha Başçelik, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayraktar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, İŞKUR İl Müdürü Ahmet Ayçiçek, Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitçi, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan ile STK temsilcileri katıldı.

Vali Kamçı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sanayicilerle yaptığı toplantıda istihdam seferberliği konusunda bir talimatları olduğunu ve bu doğrultuda bir araya geldiklerini belirtti.

İşsizliğin azaltılması ve istihdam konularında İçişleri Bakanı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ile video konferans sistemiyle 81 il ile görüşme yapıldığını ifade eden Vali Kamçı, sözlerine şöyle devam etti:

"O toplantıda da gerekli talimatlar verildi. Kayseri gibi sanayisi gelişmiş olan bir ilde gücümüz oranında bu seferberlikte yer almak istiyoruz. Bu anlamda ilk toplantıyı gerçekleştireceğiz. Bu hafta içi Organize Sanayi Bölgesindeki iş adamlarımızla daha geniş çaplı toplantı yapabiliriz."

9 Şubat 2017 tarihinde yayımlanan 687 Sayılı KHK ile istihdamı artırma konusunda yeni teşvikler geldiğini ifade eden Vali Kamçı, bu teşviklerden sadece özel sektör çalışanlarının yararlanacağını söyledi.

"Büyükanne Projesi" hakkında da bilgi veren Vali Kamçı, Kayseri'de 500 ailenin bu uygulamadan yararlanacağını ifade ederek, proje kapsamında desteğin 12 ay süreceğini ve başvurunun 9-28 Şubat 2017 tarihleri arasında olacağını kaydetti.

Bu konular hakkında detaylı bilgi almak isteyen vatandaşların, iş adamlarının ve sanayicilerin, Kayseri İŞKUR İl Müdürlüğünden ve Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğünden bilgi alabileceğini belirten Vali Kamçı, uygulamaların Kayseri'ye hayırlı olmasını diledi.

Toplantı, karşılıklı görüş alış verişlerinin yapılmasının ardından son buldu.

 

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler