1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Çankırı Belediyesi Şehri Gül Suyu İle "Yıkadı"
Çankırı Belediyesi Şehri Gül Suyu İle Yıkadı

Çankırı Belediyesi Şehri Gül Suyu İle "Yıkadı"

ÇANKIRI (AA) - Çankırı Belediyesi tarafından şehir geneline gül suyu döküldü.Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince şehir merkezi, camiler ve mezarlıklara gül suyu dökülerek,...

A+A-

ÇANKIRI (AA) - Çankırı Belediyesi tarafından şehir geneline gül suyu döküldü.

Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince şehir merkezi, camiler ve mezarlıklara gül suyu dökülerek, bayramda güzel kokması sağlanıyor.

Temizlik İşleri Müdürlüğü Personel Çavuşu Berat Uludağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gül kokusunun cennet kokusu olduğunu ifade etti.

Belediye Başkanı İrfan Dinç'in talimatıyla her bayramda şehrin gül kokması için çalışma yaptıklarını anlatan Uludağ, "Öncelikle camilerin tamamına pompalarla gül suyu sıkıyoruz. Camiler bu sayede gül suyu kokuyor." dedi.

Araçlarla kentin tüm sokaklarına gül suyu sıktıklarını belirten Uludağ, "Kamyonetlerde püskürtme motorları bulunuyor. Depoya gül suyu koyup şehrin araç giren tüm sokaklarını dolaşıyoruz. Bu sayede kentin tüm sokakları bayram boyunca gül kokacak. Bunun yanında araçlarımız mezarlıklarda da gezerek gül suyu sıkıyor." diye konuştu.

Uludağ, vatandaşların uygulamadan memnun kaldığını sözlerine ekledi.

Önceki ve Sonraki Haberler