1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Çankırı Belediyesinden İhtiyaç Sahibi Ailelere Yardım
Çankırı Belediyesinden İhtiyaç Sahibi Ailelere Yardım

Çankırı Belediyesinden İhtiyaç Sahibi Ailelere Yardım

Çankırı Belediyesince ramazan dolayısıyla ihtiyaç sahibi ailelere gıda, giysi ve ayakkabı yardımı yapıldı.

A+A-

Çankırı Belediyesince ramazan dolayısıyla ihtiyaç sahibi ailelere gıda, giysi ve ayakkabı yardımı yapıldı.

Çankırı Belediyesi Yaşlı Koordinasyon Merkezi ve Sosyal Yardımlaşma Merkezi tarafından tespit edilen ihtiyaç sahiplerine ramazan ayında 640 çift ayakkabı, 400 gıda ve 500 giysi paketi ulaştırıldı.

Sosyal Yardımlaşma Merkezi Sorumlusu Dilek Ayan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, belediyenin her zaman ihtiyaç sahiplerinin yanında olduğunu söyledi.

Çankırı Belediyesinin ramazan ayı dolayısıyla sosyal yardımlarına devam ettiğini anlatan Ayan, "İlk çalışmamızı ayakkabı ve giysi olarak değerlendirdik. 640 markalı ayakkabılarımızdan spor ve yazlık ayakkabılardan ihtiyaç sahipleri ve sığınmacılara ulaştırdık. Gıda paketimizdeyse kahvaltılık, temel gıdayla kuru gıda ürünlerimizin hepsi mevcut. Gıda paketlerimizi de muhtaçlığı tespit edilmiş ailelerimizle sığınmacı ailelerimizin evine götürerek kapıda teslim ediyoruz." diye konuştu.

Ayan, "Bu güzel günlerde yardımlaşmak, ihtiyaçlı ailelerimizin evlerini, sofralarını bir nebze olsun bereketlendirmek boynumuzun borcudur." ifadesini kullandı.

Belediye Başkanı İrfan Dinç'in yardımlar konusunda çok titiz davrandığını vurgulayan Ayan, "Yüzlerce ve binlerce aileye şu anda ulaşıyoruz. Amacımız durumu kötü olan bütün ailelerimizin kapılarını çalıp bu gıda yardımlarını bırakmak." açıklamasında bulundu.

 

Önceki ve Sonraki Haberler