1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Çankırı'da Mahalle İftarı
Çankırıda Mahalle İftarı

Çankırı'da Mahalle İftarı

Çankırı Belediyesinin düzenlediği mahalle iftarında 5 bin kişi orucunu açtı

A+A-

ÇANKIRI (AA) - Çankırı'da belediyece kurulan mahalle iftarında 5 bin kişiye iftar yemeği verildi.

Pazar Pazarı mevkisinde düzenlenen ve geleneksel hale getirilen iftar sofrasında, vatandaşlar, ezanın okunmasıyla dua ederek, iftarını yaptı.

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, gazetecilere yaptığı açıklamada, mahalle iftarlarının başladığını ve Ramazan süresince kentin birçok noktasında iftar sofrası kuracaklarını söyledi.

Belediye Başkanı Dinç, "Mahalle iftarlarımıza başladık. Mahalle iftarlarımız büyük bir coşku, katılım ve bereketle sürüyor. Bugün pazar pazarındayız. Yaklaşık 5 bin hemşehrimizle birlikte iftarımızı aşacağız." dedi.

Sokak iftarlarının Çankırı'da gelenekselleştiğini dile getiren Dinç, "Mahalle iftarlarımız, birlik beraberliğimizi, kardeşliğimizi, paylaşma ve dayanışma duyularımızı artırıyor. Ramazan-ı şerifin manevi ikliminde insanların birbirine olan sevgileri, bağlılıkları ve kardeşlik duyguları artıyor." diye konuştu.

Kaybolmuş mahalle kültürünü yeniden yaşatmak istediklerini belirten Dinç, "Biz mahallelilik kültürünü ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Eski kaybolmuş değerlerimizi bu güzel manevi iklimde artırmaya devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler