1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Carrefoursa'dan Ocakta Rekor Sayıda Tropikal Meyve Satışı
Carrefoursa'dan Ocakta Rekor Sayıda Tropikal Meyve Satışı

Carrefoursa'dan Ocakta Rekor Sayıda Tropikal Meyve Satışı

CarrefourSA Gıda Kategori Direktörü Işıkgece: - "CarrefourSA olarak, tropikal ürünlerin daha fazla desteklenmesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Unutulmaya yüz tutmuş bu sağlıklı ürünleri tekrar hatırlatmak ve en kaliteli şekilde müşterilerimize sunm

A+A-

İSTANBUL (AA) - CarrefourSA, yeni yılın ocak ayında rekor sayıda tropikal meyve satışı gerçekleştirdi.

CarrefourSA'dan yapılan açıklamaya göre, bu yılın ocak ayında 2017'nin aynı dönemine kıyasla avokado, mango, zencefil ve kumkuat satışlarında çok yüksek satış rakamlarına ulaşıldı.

Avokado ve zencefil satışları 2 katı, Mango ise 12 katı aştı. En büyük rekor ise "minyatür portakal", "süs portakalı", "altın portakal" olarak da bilinen ve Türkiye’de de üretimine başlanan kumkuatta (kamkat) yaşandı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen CarrefourSA Gıda Kategori Direktörü Ayşin Işıkgece, CarrefourSA olarak, tüketicileri dinlediklerini ve gelen taleplere göre çalışmalar yaptıklarını aktararak, şunları kaydetti:

"Müşterilerimizin memnuniyeti için özel çalışmalar yapıyoruz. Bu çerçevede ocak ayı için tropikal meyvelerde indirim sağladık. Beklentimizin üzerinde talep oldu ve bazı ürünler çok kısa sürede tükendi. Açıkçası, talebe yetişmekte zorlanıyoruz. Rakamlardan da anlaşılacağı üzere, rekor düzeyde satış gerçekleşti. Müşterilerimize sunduğumuz hizmet karşılığında aldığımız geri dönüşler bizi ziyadesiyle memnun ediyor. Tropikal ürün çeşitlerinde referans bir marka olmak için yola çıktık. CarrefourSA olarak, özel kampanya ve indirimler yapmaya ve tüketicilerimizin taleplerini karşılamaya devam edeceğiz. Tüketicilerimiz yeni tatlar istiyor ve özellikle son dönemlerde sağlıklı yaşam konseptinde yapılan tanıtımlarla bu konuda bilinç günden güne artıyor. Yıl içerisinde Tayland Günleri, Malezya Günleri gibi çalışmalarımızla birçok marketimizde tropikal ürün tadım ve tanıtım faaliyetleri yürüttük.

Tropikal meyveler son zamanlarda oldukça rağbet görüyor. Tüketicilerimize en kaliteli ürünleri sunmakla birlikte üreticilerimiz içinde özel çalışmalar yapıyoruz. Şu an tüm dünyadan ürünlerle ilgili araştırmalar yapıyoruz. Yakın zamanda 'kral meyvesi' olarak anılan liçi ürününü misafirlerimizle dökme olarak buluşturduk. Normal şartlarda 150-200 gramlık ambalajlarda satılan ürünü hem dökme hem de daha uygun fiyatlara satışa sunduk. İleriye dönük olarak bu tür projelerimiz devam ediyor olacak."

 

- "Unutulmaya yüz tutmuş ürünler için özel projeler geliştireceğiz"

 

Ayşin Işıkgece, Türkiye'de bu anlamda pazar bulamayan ve ürünlerini pazarlamakta zorlanan üreticilerin ürünlerine talip olduklarını belirterek, "Yeni tat ve çeşit isteyen misafirlerimizin beslenme alışkanlıklarında yer alması için yeni ürünleri araştırıyor olacağız. Bunu yaparken de ithal edilen birçok ürünün iklimi uygun olanlarda yerli üretimde yer alması için de ülke içindeki üretimi desteklemeyi hedefliyoruz. Bu şekilde üreticiler için yeni çeşitler oluşacak ve fiyatlar daha uygun seviyelere gelecektir. Bir taraftan da ülkemizde de unutulmaya yüz tutmuş birçok ürün var. Bunları da reyonlarımıza taşıyarak yerli üretime vermiş olduğumuz desteği devam ettireceğiz." ifadelerini kullandı.

Çalışmalarının karşılığını almaktan memnun olduklarını bildiren Işıkgece, şunları kaydetti:

"Üreticiler ile özel üretimle belli bir tonaj anlaşmasına imza attık. Bahçelerden taze olarak toplanan kumkuatlar başta olmak üzere tropikal meyveleri en taze haliyle marketlerimizde satışa sunuyoruz. Olumlu geri dönüşlerin ve rekor satışların sebebinin doğru organizasyon olduğunu düşünüyoruz. CarrefourSA olarak, tropikal ürünlerin daha fazla desteklenmesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Unutulmaya yüz tutmuş bu sağlıklı ürünleri tekrar hatırlatmak ve en kaliteli şekilde müşterilerimize sunmak için özel projeler geliştireceğiz."

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler