1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Çavuşoğlu İngiliz Ve İspanyol Mevkidaşları İle Telefonda Görüştü
Çavuşoğlu İngiliz Ve İspanyol Mevkidaşları İle Telefonda Görüştü

Çavuşoğlu İngiliz Ve İspanyol Mevkidaşları İle Telefonda Görüştü

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, İngiltere Dışişleri Bakanı Johnson ve İspanya Dışişleri Bakanı Margallo ile telefonda görüştü

A+A-

İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na, DAEŞ'e yönelik Fırat Kalkanı operasyonunun başarıyla icra edilmesi dolayısıyla tebrik ve teşekkürlerini iletti.

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Çavuşoğlu dün gece İspanya Dışişleri Bakanı Jose Manual Garcia Margallo ve Bakan Johnson ile telefonda görüştü. Görüşme talepleri karşı taraftan geldi.

Çavuşoğlu, İngiliz mevkidaşı Johnson ile görüşmesinde, Fırat Kalkanı operasyonu hakkında bilgi verdi. Operasyonun başarıyla icra edilmesinden ötürü Bakan Çavuşoğlu'na tebrik ve teşekkürlerini ileten Johnson, 20 Ağustos'ta Gaziantep'te düzenlenen hain terör saldırısını kınadı ve hayatını kaybedenler için taziyelerini sundu.

Görüşmede, terörle mücadelede işbirliğinin önemini vurgulandı, bu kapsamda mevcut işbirliğinin güçlendirilmesi konusunda mutabık kalındı.

-"İkili ve bölgesel konular ele alındı"


Çavuşoğlu, İspanyol mevkidaşıyla görüşmesinde de Margallo ile 15 Temmuz darbe girişimi sonrasındaki gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulundu. Görüşmede, ikili ve bölgesel konular ele alındı, gelecek dönem ziyaret takvimi konusunda değerlendirmede bulunuldu.

Johnson, operasyonun başarıyla icra edilmesi dolayısıyla Çavuşoğlu'na tebrik ve teşekkürlerini iletti.

 

Önceki ve Sonraki Haberler