1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Çedaş 200 Ekiple 24 Saat Görev Yapacak
Çedaş 200 Ekiple 24 Saat Görev Yapacak

Çedaş 200 Ekiple 24 Saat Görev Yapacak

Çamlıbel Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (ÇEDAŞ) Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa, vatandaşlara kesintisiz elektrik hizmeti sunmak için Sivas, Tokat ve Yozgat'ta 200 ekiple 24...

A+A-

Çamlıbel Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (ÇEDAŞ) Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa, vatandaşlara kesintisiz elektrik hizmeti sunmak için Sivas, Tokat ve Yozgat'ta 200 ekiple 24 saat görev yaptıklarını bildirdi.

Akboğa, yaptığı yazılı açıklamada, Ramazan ayında özellikle iftar ve sahur vakitlerinde elektrik kullanımının yoğun olacağına dikkati çekerek, vatandaşların mağdur olmamaları amacıyla ekiplerin kesintisiz hizmet sunduğunu belirtti.

Sorumluluk bölgesi Sivas, Tokat ve Yozgat illeri ve bu illere bağlı en ücra yerde bulunan müşterilerin kaliteli kesintisiz ve sürekli bir enerji ile ramazan ayını sorunsuz geçirmeleri için azami gayretin gösterildiğini aktaran Akboğa, yapmış oldukları yatırımlarla her geçen gün iyiye giden bir dağıtım şebekesine sahip olduklarını, ramazan ayında da müşterilerin mağdur olmamaları için ÇEDAŞ ekiplerinin tam gün sahada olacağını ve sistemi online olarak takip ettiklerini ifade etti.

Ramazan ayında özellikle enerji hatlarına aşırı yüklenmeler olabileceğini vurgulayan Akboğa, "Elektrik enerjisi, hayatın her yönünü doğrudan etkileyen bir unsurdur. Hayatı kolaylaştıran ve gündelik yaşamın neredeyse tamamında kullanılan araç ve gereçlerin birçoğu elektrik enerjisi ile çalışmaktadır. Ramazan ayında özellikle iftar ve sahur vakitlerinde ev ve iş yerlerinde enerji tüketiminde büyük bir artışın yaşandığını gözlemlemekteyiz. Bu sebeple olası elektrik arızalarına da hızlı bir şekilde müdahale ederek müşteri mağduriyetini önleme amacıyla 7/24 çalışma sistemi ile sahadayız" diye görüş bilidrdi.

Akboğa, müşterilerin ramazan ayı boyunca elektrik enerjisi ve kesintiler konusunda mağdur olmamaları için Sivas ilinde 80, Tokat ilinde 60 ve Yozgat İlinde 60 ekibin, toplamda ise 200 saha ekibinin 24 saat esasına dayalı çalıştığı bilgisini verdi.

Bunun yanı sıra devreye aldıkları SCADA sistemi ile 100 merkezi uzaktan izleyerek kumanda ettiklerini aktaran Akboğa, bu sistem sayesinde kesinti bölgesinin tespitinde geçen sürenin minimize olduğunu ve birçok noktada arıza yerine gitmeksizin kesinti sorununu çözerek bu merkezden saha ekiplerini koordine ettiklerini ifade etti.

ÇEDAŞ’ın müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışı ile hareket ettiğine vurgu yapan Akboğa, şunları kaydetti:

"Kaliteli, kesintisiz ve sürdürülebilir elektrik enerjisinin müşterilere sunulması amacıyla azami gayret gösterilecek, yenilikçi, dinamik ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalar aralıksız olarak devam edecektir. Öncelikli amacımız bölgemizde bulunan vatandaşlarımıza kaliteli, kesintisiz ve sürekli bir elektrik enerjisi temin etmek ve bu anlayışla müşterilerimizin Ramazan ayını huzur ve mutlulukla geçirmelerini sağlamaktır."

Önceki ve Sonraki Haberler