1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Çedaş'a "Dijital Dönüşüm" Ödülü
Çedaş'a "Dijital Dönüşüm" Ödülü

Çedaş'a "Dijital Dönüşüm" Ödülü

SİVAS (AA) - Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş.'nin (ÇEDAŞ), farklı operasyonların tek bir noktadan yürütülerek kontrol edilmesini amaçlayan, Enterge...

A+A-

SİVAS (AA) - Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş.'nin (ÇEDAŞ), farklı operasyonların tek bir noktadan yürütülerek kontrol edilmesini amaçlayan, Enterge Bilişim Sistemleri (EBS) projesi, Oracle Enerji Zirvesi'nde "Enerji Sektörü Dijital Dönüşüm" ödülüne layık görüldü.

ÇEDAŞ'tan yapılan yazılı açıklamaya göre, her yıl 400'e yakın sektör yöneticisinin katılımıyla düzenlenen Oracle Enerji Zirvesi'nin 3. İstanbul'da yapıldı.

Büyük veri, analitik, güvenlik ve teknoloji gibi konuların detaylı olarak ele alındığı zirvede, Oracle Enerji Sektörü Dijital Dönüşüm Ödülleri de sahiplerini buldu. Elektrik dağıtımında EBS’ye ilk geçen şirket unvanına sahip olan ÇEDAŞ'ın ödülünü Genel Müdür Ahmet Sait Akboğa, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkan Yardımcısı Mehmet Ertürk’ün aldı.

EBS'nin büyük boyutlu bir dönüşüm programı olduğunu ifade eden ÇEDAŞ Genel Müdürü Akboğa şunları kaydetti:

"İnsan kaynakları, muhasebe, depo yönetimi, satın alma, yatırım gibi kurumsal süreçlerin yanında Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS), Uzaktan Kontrol ve Veri Toplama Sistemi (SCADA), Otomatik Sayaç Okuma Sistemi (OSOS), Dağıtım Yönetim Sistemi (DMS), Kesinti Yönetim Sistemi (OMS) gibi şebeke yönetimi, Customer Care & Billing (CC&B) dediğimiz müşteri yönetimi ve yeni abonelik ve saha süreçlerini devreye aldık.

Yüksek müşteri memnuniyetine giden yolda önemli bir adım olan EBS projesinin başlangıcından bugüne kadar grup nezdinde kullanılan insan kaynakları, muhasebe-finans, satın alma, müşteri yönetimi, varlık yönetimi ürünleri ile birlikte raporlamada kullanılan ürünlerin tamamı Oracle’a ait. ERP’den faturalamaya kadar kullandığımız Oracle ürünlerinin yüksek performansı ve enerji sektörüne has dinamiklere uygun olması projenin başarısında anahtar rol oynadı."

Önceki ve Sonraki Haberler