1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Çetab Meclis Ve Encümen Toplantısını Gerçekleştirdi
Çetab Meclis Ve Encümen Toplantısını Gerçekleştirdi

Çetab Meclis Ve Encümen Toplantısını Gerçekleştirdi

Sıcak Çermik Turizm Altyapı Birliği (ÇETAB), encümen ve meclis toplantısını yaptı.

A+A-

SİVAS (AA) - Sıcak Çermik Turizm Altyapı Birliği (ÇETAB), encümen ve meclis toplantısını yaptı.

Sivas İl Özel idaresinden yapılan açıklamada, Vali Alim Barut başkanlığında Sıcak Çermik kaplıcasındaki bir otelde düzenlenen toplantıya birliğin üyesi olan İl Genel Meclisi, İl Özel İdaresi, Sivas Belediyesi ve Yıldızeli Kaymakamlığı yetkilileri katıldı.

Kaplıcada yapılan ve yapılacak olan işlerle ilgili konuların değerlendirildiği toplantıda, Sıcak Çermiğin kurumsal bir anlayışla yönetilmesine, sorunların zamanında ve yerinde çözülmesine dikkati çekildi.

Toplantıda birlik başkanı, meclis birinci başkan vekili, meclis ikinci başkan vekili, divan katipleri, meclis üyeleri ve ihtisas komisyonlarının seçimi yapıldı.

Gündemde yer alan 2015 yılı faaliyet raporu, 2015 mali yılı, taşınır cetvelleri ile 2015 yılı kesin hesap sayman yönetim dönemi cetvelleri konuları görüşüldü.

Toplantının ardından Vali Barut ve birlik üyeleri, kaplıcada yer alan eski jandarma binasının yerinde yapımına kısa süre önce başlanan ÇETAB ofis binası inşaatında incelemelerde bulundu.

Barut burada yaptığı açıklamada, ÇETAB'ın, Sıcak Çermik Kaplıcası için önemli bir görev üstlendiğini belirtti.

Kaplıcanın 12 ay gelinip gidilen ve bundan sonrada kalabalık olması beklenen bir yer olduğunu aktaran Barut, "Bir termal tesisimiz hizmete açıldı, bir diğeri de inşallah yakında açılacak. Dolayısıyla bu bölgede sorunların ve yapılacak işlerin takip edilmesi için bir idari binaya ihtiyaç vardı. Kısa süre önce aldığımız kararla buraya Sıcak Çermik Turizm Altyapı Birliği için idari bina yapılmaya başlandı. Ağustos ayında açılışı yapılacak olan binamız kaplıcamıza daha fonksiyonel, daha rantabl şekilde hizmet verecektir." ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler