1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Çevre Koruma Haftası
Çevre Koruma Haftası

Çevre Koruma Haftası

Ankara Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce, Çevre Koruma Haftası ve 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında Turgut Özal Mahallesinde ağaç dikildi

A+A-

Ankara Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce, Çevre Koruma Haftası ve 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında Turgut Özal Mahallesinde ağaç dikildi.

İl Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Çevre Koruma Haftası ve 5 Haziran Dünya Çevre günü etkinlikleri çerçevesinde Yenimahalle Belediye Başkanlığı ve TEMA Vakfı Ankara Temsilciliği iş birliği ile Turgut Özal Mahallesi'nde "ağaç dikme" etkinliği düzenledi.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Banu Aslan Can, burada yaptığı konuşmada, "Amacımız, kurumlar arası ve sivil toplum kuruluşları ile iş birliği içerisinde çocuklara çevre bilincini, doğa sevgisini aşılamak ve olumlu örnek olmaktır." ifadelerini kullandı.

Can, etkinliğe katılan Ankara Vali Yardımcısı Mustafa Karabina, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve TEMA Vakfı Ankara Temsilciliğinden Süleyman Çetin'e teşekkür etti.

Organizasyonda, Yenimahalle ilçesinde bulunan değişik okullardan yaklaşık 100 öğrenci tarafından belirlenen alana 150'nin üzerinde ağaç dikildi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler