1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Çevre Ve Şehircilik Bakanı Özhaseki:
Çevre Ve Şehircilik Bakanı Özhaseki:

Çevre Ve Şehircilik Bakanı Özhaseki:

"Hedefi masum insanlar olan terör, bir kez daha ne kadar acımasız bir yüzü olduğunu tüm dünyaya göstermiştir. Hiçbir zaman emellerine ulaşamayacak olan teröre en anlamlı cevabı ise milletimiz, birlik ve beraberlik içinde vermiştir"

A+A-

KAYSERİ (AA) - Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "Hedefi masum insanlar olan terör, bir kez daha ne kadar acımasız bir yüzü olduğunu tüm dünyaya göstermiştir. Hiçbir zaman emellerine ulaşamayacak olan teröre en anlamlı cevabı ise milletimiz, birlik ve beraberlik içinde vermiştir." ifadelerini kullandı.

Özhaseki, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, onbir ayın sultanı, İslam'ın en heyecan verici ibadetlerinden biri olan kutlu ramazanın geride kalmak üzere olduğunu hatırlattı.

Cenab-ı Mevla'dan dileğinin, tutulan oruçları kabul etmesi ve milleti diriliş ayı olan ramazana yeniden kavuşturması olduğunu aktaran Özhaseki, "Ramazan, tüm kalplerin rahmet ve mağfiret rayihalarıyla kuşatıldığı, bütün insanlık için başka bir çıkış yolunun var olduğunun bir ay boyunca kesintisiz hissedildiği aydır. Ramazan, insanoğlunun özüne ve fıtratına dönebilmesi için Rabbimizin biz kullarına bahşettiği eşsiz nimetin adıdır. İşte böyle önemli manaları içinde barındıran bir aydan çıktık ve bayrama kavuştuk." ifadelerini kullandı.

Özhaseki, dünyanın pek çok yerinde Müslümanların, bu bayrama da boynu bükük, yüreği yaralı, gözleri yaşlı girdiğine dikkati çekerek, "Irak, Suriye, Filistin, Yemen, Mısır, Libya ve Somali başta olmak üzere, tüm İslam coğrafyasında kardeşlerimizin içinde bulunduğu durum, bizleri de derinden etkiliyor, sevincimizi gölgeliyor. İnşallah bu mübarek günler, kardeşlerimizin kurtuluşuna, tüm insanlığın huzur ve güven içinde geleceğe umutla bakabilmesine vesile olur." değerlendirmesinde bulundu.

Tüürkiye'nin gelişmesini, dünya devletleri arasında yerini almasını çekemeyen karanlık ellerin, barış ayı ramazanda hain emellerini gerçekleştirmek için sahne aldıklarını belirten Özhaseki, şunları kaydetti:

"Hedefi masum insanlar olan terör, bir kez daha ne kadar acımasız bir yüzü olduğunu tüm dünyaya göstermiştir. Hiçbir zaman emellerine ulaşamayacak olan teröre en anlamlı cevabı ise milletimiz, birlik ve beraberlik içinde vermiştir. Bu duygu, temenni ve düşüncelerle, oruçlarımızın ve cümle ibadetlerimizin kabulünü diliyor, orucun, kardeşliğin, diğerkamlığın mükafatı olan Ramazan Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyorum. Bayramın ülkemize, İslam dünyasına ve insanlığa huzur, saadet, selamet getirmesini temenni ediyorum."

Önceki ve Sonraki Haberler