1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Çevre Ve Şehircilik Bakanı Özhaseki: Fetö'den Bin 142 Parsel Kurtardık
Çevre Ve Şehircilik Bakanı Özhaseki: Fetöden Bin 142 Parsel Kurtardık

Çevre Ve Şehircilik Bakanı Özhaseki: Fetö'den Bin 142 Parsel Kurtardık

Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, FETÖ'ye destek verenlerin mal varlıklarına el konulmasına ilişkin, "Bin 142 parsel kurtardık. Daha o yayınlanan ve bilinenlerin dışında." ifadelerini kullandı

A+A-

AK Parti Kayseri İl Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, dün Kayseri'nin Develi ilçesindeki Elbiz Parkı'nda sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle basına kapalı görüşme yaptı.

Özhaseki, buradaki konuşmasında,Kanun Hükmünde Kararname ile FETÖ'ye destek verenlerin mal varlıklarına el konulduğunu anımsatarak, şöyle devam etti:

"Tapu kadastrodaki arkadaşlarıma dedim ki bütün tapucu arkadaşları arayın, emir verin, bunlar tapuları bir yerde toplamış olabilirler, gayri kanuni olabilir. Bu emri ben veriyorum bakan olarak. Huylandıkları kimsenin tapularını devretmesinler. Polise haber versinler, savcıya haber versinler, işlem yapılsın. 'Birkaç gündür yapılan işlemlerde kaç tane böyle mal kurtardınız?' diye sordum. Bin 142 parsel kurtardık. Daha o yayınlanan ve bilinenlerin dışında. Bir tane arsa 200 milyon dolar."

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler