1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. CHP İl Başkanı Keskin, Başkan Çelik'i Ziyaret Etti
CHP İl Başkanı Keskin, Başkan Çeliki Ziyaret Etti

CHP İl Başkanı Keskin, Başkan Çelik'i Ziyaret Etti

CHP İl Başkanı Feyzullah Keskin ve yönetim kurulu üyeleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'i ziyaret etti.

A+A-

CHP İl Başkanı Feyzullah Keskin ve yönetim kurulu üyeleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'i ziyaret etti.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, ziyarette 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasında yaşananlarla ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Çelik, ziyarette Türkiye'nin büyük bir deprem atlattığını belirterek, şunları kaydetti:

"Milletimizin parti farkı gözetmeksizin vatanı sahiplenmesi bizi sevinirdi, düşmanlarımızı da çatlattı. Bu arada fark edilmeyen bir özelliğimiz var. Bu olayın onda biri, yüzde biri bir başka ülkede olsa ekonomisi çökmüştü. Belçika'da bir bombalama oldu ancak dokuzuncu günde havaalanı açıldı. Onun çok daha şiddetlisi İstanbul'da oldu, üçüncü saatte havaalanı açıldı. Böyle büyük ölçekli bir deprem oluyor ama ekonomide bir sarsıntı olmuyor. Bu çok önemli. Aksine vatandaşımız gidiyor ve devletine sahip olmak için 9 milyar dolar bozduruyor ki piyasa dengeleri bozulmasın. Bu müthiş bir gösterge. Böyle sıkıntılar olunca gösterdiğimiz birlik düşmanlara korku saldı."

Keskin de 15 Temmuz sonrası oluşan birlik ve bütünlüğün önemine değinerek, "Etnik yapı, mezhep veya siyasi farklılıklarımız var ama konu vatan ve demokrasi olduğunda bütün insanlarımız siyasi kimliklerini, etnik yapılarını bir kenara bıraktı ve demokrasiye sahip çıktı. Sizlere belediye başkanımız olarak başsağlığı ve geçmiş olsun demek ve birlik beraberliğimizi göstermek için geldik. Üzerimize düşen ne varsa hazırız." ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler