1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Chp'liler 'Cumhuriyet Ve Demokrasi Mitingi' İçin Taksim'de
Chpliler Cumhuriyet Ve Demokrasi Mitingi İçin Taksimde

Chp'liler 'Cumhuriyet Ve Demokrasi Mitingi' İçin Taksim'de

CHP'nin çağrısı ve çok sayıda parti, sivil toplum kuruluşu, sendikanın katılımıyla düzenlenen "Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingi" için vatandaşlar, Taksim Meydanı'nda toplanıyor

A+A-

İSTANBUL (AA) - CHP'nin çağrısı ve çok sayıda parti, sivil toplum kuruluşu, sendikanın katılımıyla düzenlenen "Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingi" için vatandaşlar, Taksim Meydanı'nda toplanıyor.

Tünel, Tepebaşı, Beşiktaş, Vodafone Arena ve Şişli'de bir araya gelen vatandaşlar, gruplar halinde meydana doğru yürüyor.

Türk bayrağı ve Atatürk posterleri taşıyan vatandaşlar, "Darbeye karşı omuz omuza", "Yağma yok, Cumhuriyet var", "Mustafa Kemal'in askerleriyiz", "Türkiye laiktir laik kalacak", "Darbeye geçit yok" şeklinde sloganlar atıyor.

İstiklal Caddesi'nden yürüyerek meydana çıkan gruplar, meydan girişindeki Fransız Konsolosluğunun önündeki arama noktasında yoğunluk oluşturdu.

Polis, Tepebaşı, İstiklal Caddesi, Elmadağ ve Gümüşsuyu'ndaki noktalarda tek tek vatandaşları aramadan geçirerek, meydana alıyor.

"Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingi"ne Çanakkale, Balıkesir, Edirne, Kırklareli gibi çevre illerden gelen çok sayıda kişinin katıldığı görüldü.

Yoğunlaşmaya başlayan Taksim Meydanı'nda ise vatandaşlar Türk bayrakları ve Atatürk posterleri ile üzerinde "Darbelere Hayır", "Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir", "Cumhuriyete ve Demokrasiye Sahip Çıkıyoruz" yazılı dövizler taşıyor.

Bu arada çevre illerden otobüslerle ve Anadolu yakasından şehir vapurlarıyla Kabataş'a gelen vatandaşlar da buradan Taksim'e yürüyor.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler