1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 'CHP'lilerin Kanı Dökülmedikçe Başkanlık Sistemi Gelmeyecektir'
CHPlilerin Kanı Dökülmedikçe Başkanlık Sistemi Gelmeyecektir

'CHP'lilerin Kanı Dökülmedikçe Başkanlık Sistemi Gelmeyecektir'

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, "Türkiye, parlamenter sistemle yönetiliyor ve yönetilmeye de devam edilecek. CHP'lilerin kanı dökülmedikten sonra başkanlık sistemi gelmeyecektir." dedi

A+A-

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, "Türkiye, parlamenter sistemle yönetiliyor ve yönetilmeye de devam edilecek. Bunun değiştirilmek istenmesine, CHP'liler engel olacaktır. CHP'lilerin kanı dökülmedikten sonra başkanlık sistemi gelmeyecektir." dedi.

Yalım, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım ile yeni Bakanlar Kurulu üyelerine başarılar diledi.

"CHP'liler engel olacaktır"
Yalım, yüksek yargı başkanlarının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Rize gezisine katılmasıyla ilgili bir soru üzerine, şu yanıtı verdi:

"Yargıtaydan buna ilişkin bugün yapılan açıklama son derece talihsiz. Türkiye, parlamenter sistemle yönetiliyor ve yönetilmeye de devam edilecek. Bunun değiştirilmek istenmesine, CHP'liler engel olacaktır. CHP'lilerin kanı dökülmedikten sonra başkanlık sistemi gelmeyecektir."

Muhabir: Alp Özden

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler