1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Cilt Kanserini Yenen Genç Yeni Bir Yüz İstiyor
Cilt Kanserini Yenen Genç Yeni Bir Yüz İstiyor

Cilt Kanserini Yenen Genç Yeni Bir Yüz İstiyor

Çocukluğu kanserle mücadeleyle geçen ve 10 yıl sonra hastalığı yenmeyi başaran Murat Yılan, estetik ameliyatla hastalığın yüzünde bıraktığı izlerin silinmesi için destek bekliyor

A+A-

Çocukluğu kanserle mücadeleyle geçen ve 10 yıl sonra hastalığı yenmeyi başaran Murat Yılan, estetik ameliyatla hastalığın yüzünde bıraktığı izlerin silinmesi için destek bekliyor.

Erzurum'un Karayazı ilçesinde yaşayan 20 yaşındaki Murat Yılan, 5 yaşındayken ilk belirtileri ortaya çıkan ve 10 yaşına geldiğinde bir yüzünün yarısını kaplayan siyah lekenin oluşturduğu doku erimesi nedeniyle okulunu bırakarak evine kapandı.

Baba Ali Yılan, bu süreçte tüm mal varlığını satarak oğlunun tedavisine harcadı. Yıllar süren mücadele sonunda İstanbul'daki doktorlarından cilt kanserini yendiği müjdesini alan Yılan'ın en büyük arzusu, estetik operasyon geçirerek yeni bir yüze kavuşmak.

Murat Yılan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, babasının azmi ve uğraşları sonucu cilt kanserini yendiğini belirtti.

Hastalık nedeniyle yüzünde, çocuk yaşta okulu bırakmasına da yol açan doku erimesi oluştuğunu anlatan Yılan, bunun giderilmesi için vücudundan alınacak yağ dokularının yüz bölgesine nakledileceği operasyonlara ihtiyacı olduğunu söyledi.

Yılan, psikolojisini olumsuz etkileyen yüzündeki deformasyondan kurtularak eğitimine devam etmek ve kendisini geliştirmek istediğini dile getirerek, "İyileşirim diye her zaman umudum vardı. Kanseri yendiğimi öğrendiğimde çok mutlu oldum. Şimdi hastalığın yüzümde doku erimesi şeklinde bıraktığı izlerin tedavi edilmesi için ameliyat olmam lazım, bu konuda yetkililerden yardım bekliyorum." dedi.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler