1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Çocuk Senfoni Orkestrası'na Enstrüman Bağışı
Çocuk Senfoni Orkestrası'na Enstrüman Bağışı

Çocuk Senfoni Orkestrası'na Enstrüman Bağışı

Tepebaşı Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası’na enstrüman bağışı kapsamında viyola hediye edildi

A+A-

ESKİŞEHİR (AA) - Tepebaşı Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası’na enstrüman bağışları devam ediyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, duyarlı bir vatandaşın bağışı ile orkestraya bir viyola daha eklendi.

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ın her fırsatta söylediği "Bir enstrüman bir çocuk" sloganında olduğu gibi, orkestrada çalmak üzere bir çocuğun daha enstrümanı oldu.

Berna Kızılbük isimli iş kadını, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ı ziyaret ederek, orkestra için getirdiği viyolayı kendisine teslim etti.

Kızılbük, orkestranın ilk sponsorlarından olduğunu söyleyerek, "Böyle olmaktan da gurur duyuyorum. Yardımlarımız devam ediyor. Tüm halkımızı, tüm işverenleri yardım yapmaya davet ediyorum. Başkanımıza böyle bir sosyal projeye imza attığı için çok teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Yaptığı yardımdan dolayı Kızılbük'e teşekkür eden Ataç da şunları ifade etti:

"Bu, Berna hanımın ikinci bağışı. Bugün de bir viyola getirdiler kendilerine çok teşekkür ediyorum. Eskişehir’deki bu farklı bağış türünü, gittiğim illerdeki konuşmalarımda anlatıyorum. Her yerde kömür bağışı, adaklık hayvan bağışı oluama Eskişehir'de enstrüman bağışı yapılıyor. Bunu da çok değerli bağışçılarımızın sayesinde yapıyoruz. Bu bağış, yeni kuracağımız orkestrada bir çocuğumuzu enstrüman çalmaya teşvik edecek. Berna hanıma gerçekten çok teşekkür ediyorum. Bu diğer hayırseverlerimize de örnek oluyor."

Önceki ve Sonraki Haberler