1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Çocuklar Peygamberi Anlatan Kitapları Okuyor
Çocuklar Peygamberi Anlatan Kitapları Okuyor

Çocuklar Peygamberi Anlatan Kitapları Okuyor

"35. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı"nı ziyaret eden çocuklar, Hazreti Muhammed'i anlatan kitapları tercih ediyor

A+A-

İSTANBUL (AA) - Türkiye Diyanet Vakfınca düzenlenen "35. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı"nı ziyaret eden çocuklar, Hazreti Muhammed'i anlatan kitapları tercih ediyor.

Çocukların fuarda gösterdikleri ilgiye ilişkin AA muhabirine açıklamada bulunan Timaş Çocuk'tan İlker Doğan, bilinen bir marka olması sebebiyle ailelerin çocuklarını özellikle Timaş standına yönlendirdiklerini vurgulayarak, "Bu fuarda en çok Nurdan Damla'nın '365 Günde Sevgili Peygamberim' kitabı ilgi gördü. Mustafa Orakçı'nın 'Levent', Birsen Ekinci'nin 'Şirin', Can Gülbent'in 'Hamit' serileri de çok güzel gidiyor. Gördüğüm kadarıyla kitapları çocuklar kendileri seçiyor." dedi.

Nar Çocuk adına konuşan Murat Demir, Vural Kaya'nın "Kutlu Peygamberim" kitabının çocuklar tarafından tercih edildiğine işaret ederek, şöyle devam etti:

Damla Yayınevi'nden Serhat Yağcı, "Peygamberimizin Küçük Sahabeleri" serisinin çocukların yoğun ilgisini çektiğini ifade ederek, "Peyami Safa'nın, kapak tasarımını daha ilgi çekici hale getirdiğimiz 'Cingöz Recai' kitabını fuar boyunca çok sattık. Ortaokullular fantastik romanları çok seviyor. Daha küçük yaş grupları, gözlüğü taktıklarında masalların içine girebildikleri 3D masallarımıza çok ilgi gösteriyor." bilgisini verdi.

-Çocuk okuyucular kitaplarını kendisi seçiyor


Erkam Yayınları'ndan Yusuf Gökhan da, Pırıltı Kitaplığından çıkan "Peygamberler" serisinin büyük ilgi gördüğünü dile getirerek, şunları aktardı:

"Çocuklar seçimlerini kendileri yapıyorlar. Menşure Şuşoğlu ve Nigar Bahçeci'nin 'Peygamberime Uçuyorum' kitabı, 'Hikayelerle Harflerin Yolculuğu', Mehmet Yaşar Kandemir'in 'Çocuklara 40 Hadis', İsmail Özcan'ın 'Bilmeceler' kitaplarını çok sattık. Küçük yaşlar için aileleri de ağırlıkla karakter eğitim serilerimize ilgi gösteriyor."

Önceki ve Sonraki Haberler