1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Çocukların Gönüllerine Kur'an Nakşediliyor
Çocukların Gönüllerine Kuran Nakşediliyor

Çocukların Gönüllerine Kur'an Nakşediliyor

Bu yıl "Bu yaz, Kur'an-ı gönlüne yaz" temasıyla düzenlenen yaz Kur'an kursları, Diyarbakır'da bin 700 noktada başladı

A+A-

DİYARBAKIR (AA) - Bu yıl "Bu yaz, Kur'an-ı gönlüne yaz" temasıyla düzenlenen yaz Kur'an kursları, Diyarbakır'da bin 700 noktada başladı.

İl Müftüsü Burhan İşliyen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kent genelinde kurslara bu yıl yoğun talep oluğunu söyledi.

İl genelindeki bin 700 cami ve Kur'an kursunda, kurs düzenlendiğini belirten İşliyen, kursları öğrencilerin hevesle öğrenmelerini sağlayacak mekanlar haline getirdiklerini ifade etti.

İşliyen, anne ve babalara çocuklarını kurslara teşvik etmeleri çağrısında bulunarak,"26 Ağustos'a kadar anne babaların çocuklarının devamını takip etmelerini istiyoruz. Çocukları teşvik etme, ödüllendirme anlamında hocalarına yardım etsinler. Şiddet ve sokak olaylarının ve silahlı çatışmaların devam ettiği dönemde sadece çocukların camiye gelmelerini değil büyüklerin de camiye gelmesinde büyük sıkıntı yaşandı. Özellikle sabah ve yatsı vakitlerinde cami cemaatimizde çok ciddi azalmalar oldu ama hamdolsun hızla bir toparlanma sürecine girdik."diye konuştu.

10 caminin dışındaki bütün camilerde bu yıl da kurslar hizmet veriyor
PKK'lı teröristlerden temizlenen Sur ilçesinde güvenlik güçlerinin arama tarama çalışmalarının devam etmesi nedeniyle 10 caminin ibadete kapalı olduğuna işaret eden İşliyen, "Geçen yıl Sur'da 5 bin 272 çocuğumuz kurslarımıza devam etmişti. Bu yıl da 10 caminin dışındaki camilerin tamamında kurslarımız inşallah hizmet vermeye devam ediyor." dedi.

Sur'daki Hanzade Camisi'nin imamı Mevlüt Yıldız, daha önce 20 yıl boyunca, Sur'daki terör saldırılarında teröristlerin tahrip ettiği Hasırlı Camisi'nde görev yaptığını dile getirdi.

Oradayken 365 gün çocuklara ders verdiklerini, öğrenci sayısının yüksek olduğunu anlatan Yıldız, kursun ilk günü olmasına rağmen 100'ü aşkın öğrencinin kayıt yaptırdığını, bu sayının ilerleyen günlerde 200'e ulaşacağını aktardı.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler