1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Çubuk Belediyesi Thm Korosundan "Yaza Merhaba Konseri"
Çubuk Belediyesi Thm Korosundan Yaza Merhaba Konseri

Çubuk Belediyesi Thm Korosundan "Yaza Merhaba Konseri"

ANKARA (AA) - Çubuk Belediyesi Türk Halk Müziği (THM) Korosu tarafından "Yaza Merhaba Konseri" verildi.Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını sürdüren...

A+A-

ANKARA (AA) - Çubuk Belediyesi Türk Halk Müziği (THM) Korosu tarafından "Yaza Merhaba Konseri" verildi.

Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını sürdüren esnaf, memur ve emeklilerin aralarında bulunduğu koronun konseri, Çubuk Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

THM sanatçısı koro şefi Cengiz Taşkent yönetiminde sahne alan koro, Ankara türküleri başta olmak üzere Edirne'den Van'a, İzmir'den Malatya'ya Anadolu'nun dört bir yanından 20 eser seslendirildi.

Sunuculuğunu Nermin Erdoğdu'nun yaptığı orkestrada Hüseyin Pala, Hakan Şenlik, Tolga Ünsal, Hüseyin Yıldır, Gökhan Yıldır, Hakan Özmutlu görev yaptı. Konserde, solistler Gülay Aksu, Rabia Doğanay, Zekai Tunca, Elif Tuna, Mehmet Zekai Erkan, Gökhan Kayan, Ahmet Yılmaz, Necdet Karademirci, Mustafa Temizer ve Fatih Derin sahne aldı.

Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, konserin ardından yaptığı konuşmada, emeği geçenlere teşekkür etti.

Acehan, "Türkülerle dolu güzel bir program yaşattınız. Ağzınıza ve yüreğinize sağlık. Başta koro şefimiz olmak üzere tüm emeği geçenleri kutluyorum." dedi.

Etiketler : , , ,
Önceki ve Sonraki Haberler