1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Çubuk Belediyesinden Dolandırıcılık Uyarısı
Çubuk Belediyesinden Dolandırıcılık Uyarısı

Çubuk Belediyesinden Dolandırıcılık Uyarısı

ANKARA (AA) - Çubuk Belediyesi, bazı kişilerin Belediye Başkanı'nın adını kullanarak, yardım toplama bahanesiyle dolandırıcılık yaptıkları uyarısında bulundu.Belediyeden yapılan yazılı...

A+A-

ANKARA (AA) - Çubuk Belediyesi, bazı kişilerin Belediye Başkanı'nın adını kullanarak, yardım toplama bahanesiyle dolandırıcılık yaptıkları uyarısında bulundu.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Belediye Başkanı Tuncay Acehan'ın adı kullanılarak "Demokrasi şehitlerine yardım topluyoruz" bahanesiyle ilçe sakinlerinden para toplandığı bilgisine ulaşıldığı belirtildi.

Belediyenin böyle bir yardım kampanyası yapmadığı bildirilen açıklamada;

"15 Temmuz'da asker kılıklı bir grup teröristin darbe girişiminde bulunmasına karşı göğsünü siper ederek milli iradeye ve demokrasiye sahip çıkan aziz milletin milli duygularını çıkar aleti yapmak isteyen dolandırıcıların gün yüzüne çıktığı görülmektedir. Vatandaşlarımızın vatan ve millet sevgisini sömürmek isteyen dolandırıcılar, Belediye Başkanımız ve Başkan Yardımcımız Şükrü Acıelma'nın ismini kullanarak esnafı dolandırmaya çalışıyor.

Kahramanca değerlerine sahip çıkan şehitlerimizin geride bıraktıklarına sahip çıkan güçlü ve büyük devletimiz vardır. Arayan dolandırıcıların belirttikleri gibi Çubuk Belediyesi olarak tarafımızca düzenlenen herhangi bir yardım kampanyası söz konusu değildir. Dolandırıcılara prim verilmemesi, böyle bir durumla karşılaşıldığında derhal polise bildirilmesi şüphelilerin yakalanması için önem arz etmektedir." denildi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler