1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Çubuk’ta İşçilerden Eylem
Çubuk’ta İşçilerden Eylem

Çubuk’ta İşçilerden Eylem

Üniversite inşaatında taşeron firmaya bağlı çalışan çoğunluğu kadın bir grup işçi, ücretlerini alamadıkları gerekçesiyle eylem yaptı

A+A-

ANKARA (AA) - Ankara’nın Çubuk ilçesinde yapımı süren üniversite inşaatında taşeron firmaya bağlı çalışan ve ücret alamadıklarını öne süren bir grup işçi eylem yaptı.

Çubuk’ta yapımı devam eden Yıldırım Beyazıt Üniversitesi yerleşke inşaatında taşeron firmaya bağlı çalışan çoğunluğu kadın 40 işçi inşaat alanında toplandı.

İşçelerden 2'si eylem sırasında 3 aydır paralarını alamadıkları gerekçesiyle 6 katlı bir binanın çatısına çıkarken, diğer işçilerden aşağıdan destek verdi.

Çevredekilerin durumu polise bildirmesi üzerine inşaat alanına itfaiye ve sağlık ekibi de çağrıldı.

İtfaiye merdiveni aracılığıyla çatıya çıkan polis ekipleri işçileri inmeleri için uzun süre ikna etmeye çalıştı. Yaklaşık 3 saat süren görüşmelerin ardından alacaklarının bir kısmını ödenerek ikna edilen işçiler, çıktıkları çatının üzerinden itfaiye merdiveniyle aşağıya indiler.

Çatıya çıkan işçiler, polis tarafından ifadeleri alınmak üzere İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

İnşaatta çalışan bazı işçiler, yapılan inşaatın temizlik ve çevre düzenlemesinde yaklaşık 40 kişinin çalıştığını, 3 aydır maaş alamadıklarını ve sigortalarının yapılmadığını ileri sürdü.

Önceki ve Sonraki Haberler