1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Çubuk'ta Karla Kaplı Yollar Açılıyor
Çubuk'ta Karla Kaplı Yollar Açılıyor

Çubuk'ta Karla Kaplı Yollar Açılıyor

ANKARA (AA) - Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı ekipler Çubuk ilçesinin yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışının ardından kar temizleme çalışması...

A+A-

ANKARA (AA) - Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı ekipler Çubuk ilçesinin yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışının ardından kar temizleme çalışması başlattı.

Çubuk ilçesine bağlı Yukarı Çavundur, Uluağaç, Yıldırım Elveren, Yıldırım Aydoğan, Kızılören, Avcıova, Yeşilkent, Kışlacık, Yaylak, Hacılar, Okuçular, Dalyasan, Dağkalfat, Çat Okçular Mahalleleri ile Karagöl'de kar yağışı etkili oldu.

Kar yağışının ardından Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Çubuk Şubesi ekipleri, söz konusu bölgelerde yolların açık kalması için kar küreme ve tuzlama çalışması başlattı.

Fen İşleri Çubuk Şube Müdürü Cengiz Özaydın, yaptığı açıklamada, ekiplerin yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Bölgede 8 personel 2 greyder, 2 kar küreme ve tuzlama ekibimizle yol açma çalışmalarımız devam ediyor. Kar kalınlığı kimi yerde 10 santimetre kimi yerde 20 santimetreyi buluyor. Acil müdahale ekiplerimiz 24 saat vardiyalı olarak çalışmaktadır."

Önceki ve Sonraki Haberler