1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Çubuk’ta Öğrenci Yurdu Mühürlendi
Çubuk’ta Öğrenci Yurdu Mühürlendi

Çubuk’ta Öğrenci Yurdu Mühürlendi

Ankara'nın Çubuk ilçesinde, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında bir özel öğrenci yurdu mühürlendi.

A+A-

ANKARA (AA) - Ankara'nın Çubuk ilçesinde, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında bir özel öğrenci yurdu mühürlendi.

Alınan bilgiye göre, FETÖ/PDY'ye maddi destek sağladıkları belirlenen Özel Ayşe ve Dede İncesu özel öğrenci yurdu kapatılarak mühürlendi.

Herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için yurt binasına, "Bu yurt binasına devlet tarafından el konulmuştur" yazılı pankart asıldı. Kapatma işleminden önceki gece yurdun tabelalarının kimliği belirsiz kişilerce kaldırıldığı öğrenildi.

Öte yandan, geçen hafta FETÖ'yle bağlantılı olduğu iddia edilen Özel Çubuk Temel Lisesi ve Ahmet Doğan İlkokulu’ndaki açılamayan kasalar İlçe Mal Müdürlüğü yetkilerine tutanakla teslim edildi.

Kamulaştırılması yapılan okullar ve malzemeleri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edilirken, yeni eğitim öğretim yılı için devlet okulu olarak açılması konusunda planlama yapılacağı belirtildi.

Etiketler : , , , , ,
Önceki ve Sonraki Haberler