1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Çubuk'ta Okullar Arası Oryantiring Turnuvası
Çubukta Okullar Arası Oryantiring Turnuvası

Çubuk'ta Okullar Arası Oryantiring Turnuvası

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde, "Dünya Oryantiring Günü" dolayısıyla Okullar Arası Oryantiring turnuvası düzenlendi

A+A-

 Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Çubuk Yerleşkesi'nde "Dünya Oryantiring Günü" kapsamında Okullar Arası Oryantiring turnuvası düzenlendi.

Çubuk Belediyesi, Çubuk Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, Çubuk Toplum Sağlığı Merkezi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde "Bir Nefes Sıhhat Oryantiring" adıyla minikler, küçükler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde düzenlenen turnuvaya 183 öğrenci ve 13 danışman öğretmen katıldı.

Oryantiring Antrenörü Özgün Devrim, yaptığı açıklamada, etkinlikte harita üzerinde başlangıç, kontrol noktaları ve bitiş arasındaki en uygun rotayı seçerek harita okuma, konsantrasyon ve hızlı karar verme yetilerini bir arada kullanma becerilerinin attırılmasının hedeflendiğini söyledi.

Devrim, "Turnuvaya katılım çok iyi oldu. Çubuk’ta diğer sporların yanında oryantiring sporu da çok sevildi. Bugünde turnuva sporcularımız ve öğretmenlerimizin katılımıyla şenlik havasında gerçekleştirildi" dedi.

Turnuva sonunda düzenlenen ödül töreninde, Çubuk Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cüneyt Küpeli ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Aslan, dereceye giren sporculara madalya ve kupalarını verdi.

Önceki ve Sonraki Haberler