1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Çubuk’ta Şehitler İçin Program
Çubuk’ta Şehitler İçin Program

Çubuk’ta Şehitler İçin Program

ANKARA (AA) - Ankara’nın Çubuk ilçesinde, Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu (BAŞKON) tarafından "Şehide Dua Gaziye Ahde Vefa" programı düzenlendi. Programa, Çubuk Jandarma Komutanı...

A+A-

ANKARA (AA) - Ankara’nın Çubuk ilçesinde, Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu (BAŞKON) tarafından "Şehide Dua Gaziye Ahde Vefa" programı düzenlendi.

Programa, Çubuk Jandarma Komutanı Yüzbaşı Durmuş Kıran, İlçe Müftüsü Bilal Kara, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Karakuş, MHP Çubuk İlçe Başkanı Adem Kisecik, BBP Çubuk İlçe Başkanı Ahmet Yalama ve Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Dernek Başkanı Zeki Avan'ın yanı sıra vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu, İstiklal Marşı okunması ve Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda bir konuşma yapan BAŞKON Genel Başkanı Mehmet Akyol, Ankara’nın Çubuk ilçesinin, en çok şehit veren ilçeler arasında olduğunu hatırlatarak, ‘’Şehit analarına, şehit babalarına ve onların yakınlarına sabır ve metanet diliyorum.’’ dedi.

Konuşmaların ardından Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı öğrencileri solist Hasan Mutlu eşliğinde konser verdi.

Semazen gösterisinin de yer aldığı etkinlikte, Şair Ömer Faruk Avni tarafından şehit mektupları ve şehitler için yazılmış şiirler okundu.

Çubuk Müftüsü Bilal Kara tarafından şehitler için duaların edildiği programda, BAŞKON'un faaliyetlerine destek olanlara plaket verildi.

 

Etiketler : , , , ,
Önceki ve Sonraki Haberler