1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Cü'de "Kariyer Ve Kişisel Gelişim” Semineri
Cü'de "Kariyer Ve Kişisel Gelişim” Semineri

Cü'de "Kariyer Ve Kişisel Gelişim” Semineri

SİVAS (AA) - Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Edebiyat Fakültesi Sosyal Hizmet Kulübü tarafından "Kariyer ve Kişisel Gelişim" semineri düzenledi.CÜ'den yapılan...

A+A-

SİVAS (AA) - Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Edebiyat Fakültesi Sosyal Hizmet Kulübü tarafından "Kariyer ve Kişisel Gelişim" semineri düzenledi.

CÜ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, eğitimci-yazar Kadir Sulak’ın katılımıyla Merkezi Amfi’de gerçekleştirilen programa, Sosyal Hizmet Bölümü, Sosyoloji, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Sağlık Yönetimi, Veterinerlik, Fen bölümü öğrencileri ve kulüp üyeleri katıldı.

Kulüp Başkanı Özcan Gül, yaptığı konuşmada, "Seminerin öncelikli amacı, sınav dönemindeki arkadaşlarımızın sınavlara odaklanmasını sağlamak. Bir diğer amacımız ise bölümümüz konularının haricinde kulübümüzün yapmış olduğu diğer konferanslardan farklılık oluşturup üniversitemiz öğrencilerinin geneline hitap etmek." ifadelerini kullandı.

Sulak ise, öğrencilere beden dilini etkili kullanmanın yolları, öz geçmiş oluştururken nelere dikkat edilmesi gerektiği, özel sektörde iş başvurusu yaparken ne şekilde davranışlar sergilenmesi gerektiği, beynin verimli çalışmasını sağlayan faktörler, rahatlama teknikleri, adaptasyon, konsantrasyon teknikleri, hipnoz ve başarıya ulaşmanın yolları gibi konularda bilgi verdi.

Sulak tarafından yapılan hipnoz öğrencilerin dikkatini çekti.

Konferansın sonunda katılım sağlayanlara sertifika verildi.

Önceki ve Sonraki Haberler