1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan: Danıştay, Türkiye İçin Vazgeçilmez Bir Konuma Sahiptir
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Danıştay, Türkiye İçin Vazgeçilmez Bir Konuma Sahiptir

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Danıştay, Türkiye İçin Vazgeçilmez Bir Konuma Sahiptir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yürütmeye yardımcı bir inceleme, danışma ve karar organı olan Danıştay, Türkiye Cumhuriyeti'nin demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti vasfının korunmasında ve güçlendirilmesinde vazgeçilmez bir konuma sahiptir." dedi

A+A-

ANKARA (AA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Yürütmeye yardımcı bir inceleme, danışma ve karar organı olan Danıştay, Türkiye Cumhuriyeti'nin demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti vasfının korunmasında ve güçlendirilmesinde vazgeçilmez bir konuma sahiptir." değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre Erdoğan, "Danıştayın Kuruluş Yıl Dönümü ve İdari Yargı Günü" dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

"Şura-yı Devlet" adıyla kurulduğu 1868'den bu yana yargı sistemi içerisinde önemli işlevi bulunan Danıştayın kuruluş yıl dönümünü kutlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında, "Yürütmeye yardımcı bir inceleme, danışma ve karar organı olan Danıştay, Türkiye Cumhuriyeti'nin demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti vasfının korunmasında ve güçlendirilmesinde vazgeçilmez bir konuma sahiptir." ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında şunları kaydetti:

"Danıştay, 148 yıldır edindiği bilgi birikimi ve tecrübesiyle, ülkemizde temel hak ve özgürlüklerin güvence altına alınması ve hukuk devleti ilkelerinin korunması hususlarında büyük sorumluluklar üstlenmiştir. Danıştay ve idari yargının değerli mensuplarının üstün bir hizmet anlayışıyla, ülkemizde hukuk ilkelerinin muhafazası ve demokrasimizin güçlenmesi sürecinde başarılı çalışmalarını sürdüreceğine inanıyorum."

Muhabir: Barış Gündoğan

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler