1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 'Cumhuriyet Ve Demokrasi Mitingi' Hazırlıkları Sürüyor
Cumhuriyet Ve Demokrasi Mitingi Hazırlıkları Sürüyor

'Cumhuriyet Ve Demokrasi Mitingi' Hazırlıkları Sürüyor

CHP'nin çağrısıyla Taksim Meydanı'nda düzenlenecek "Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingi" öncesinde hazırlıklar devam ediyor

A+A-

İSTANBUL (AA) - CHP'nin çağrısıyla Taksim Meydanı'nda düzenlenecek "Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingi" öncesinde hazırlıklar devam ediyor.

Taksim Meydanı'nın dört bir yanı çelik bariyerlerle güvenlik kordonuna alınırken, miting için Gezi Parkı merdivenlerine platform kuruldu.

Meydandaki vatandaşlar, polisin meydanda yapacağı güvenlik araması için dışarı çıkartıldıktan sonra üstleri aranarak tekrar alana alındı.

Etrafı "Darbelere Hayır", "Cumhuriyete ve Demokrasiye Sahip Çıkıyoruz" pankartlarıyla donatılan platformun arkasına da dev bir "Cumhuriyete ve Demokrasiye Sahip Çıkıyoruz" pankartı asıldı.

Atatürk Kültür Merkezinin Taksim Meydanı'na bakan cephesi, Türk bayrağı üzerinde "Hakimiyet Milletindir" yazısının yer aldığı panoyla kapatıldı.

Meydanda her taraftan görülebilecek şekilde büyük Türk bayrakları ve Atatürk posterleri ile dev bir "Darbeye ve Diktaya Karşı Gençlik Ayakta" pankartı asıldı.

CHP yetkililerinin mitinge katılacak sendika, sivil toplum kuruluşu ve partilerin kendi bayrak ve flamalarını getirmeme çağrısı üzerine, alana gelen vatandaşlara önceden hazırlanan Türk bayrakları ve Atatürk posterleri ile üzerinde "Darbelere Hayır", "Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir" yazılı dövizler dağıtıldı.

Kızılay başta olmak üzere çeşitli sivil toplum kuruluşları ve belediyeler meydanda su ve ikramlarda bulunuyor. Kızılay'ın kan aracı da meydanda yerini aldı.

Bu arada İstiklal Caddesi'ndeki mağaza ve restoranların yanı sıra çevredeki oteller ve yüksek binaların tamamı Türk bayraklarıyla donatıldı.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler