1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. DAEŞ Terör Örgütüyle En Etkin Mücadeleyi Türkiye Yapıyor
DAEŞ Terör Örgütüyle En Etkin Mücadeleyi Türkiye Yapıyor

DAEŞ Terör Örgütüyle En Etkin Mücadeleyi Türkiye Yapıyor

Adalet Bakanı Bozdağ, "Türkiye, DAEŞ'i terör örgütü olarak ilan eden ülkelerin başında geliyor hem de en evvel ilan eden ülkelerin başında. DAEŞ terör örgütüyle en etkin, en kararlı mücadeleyi yapan ülke yine Türkiye Cumhuriyeti'dir." dedi

A+A-

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, ceza ve infaz kurumlarında yürütülen eğitim ve iyileştirme faaliyetleri kapsamında hükümlü ve tutuklular tarafından iş yurtlarında hazırlanan ürünlerin tanıtımı ve satışının yapılması amacıyla Kadıköy İskele Meydanı'nda düzenlenen "İstanbul 5. Ürün ve El Sanatları Fuarı"nın açılışında, bugün bir gazetenin manşetinde yer alan habere değindi.

Bozdağ, bugün Türkiye'de büyük bir gazetenin, "kendisine çok büyük diyen" bir gazetenin "IŞİD firarı" manşetini attığını belirterek, "Nedir olayın aslı IŞİD firarı dediğinizde siz ne anlarsınız IŞİD'in teröristleri, DAEŞ'in teröristleri cezaeevinden kaçmış anlarsınız ama haberin içerisine girdiğinizde içinde başka bilgiler veriyor. Bu haber, çok açık net bir biçimde söylüyorum, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin DAEŞ terör örgütüne yardım ettiği algısını oluşturmak isteyenlerin değirmenine su çekmek maksadıyla algı operasyonlu bir haberdir, çarpıtma bir haberdir ve algı operasyonu yapıyor." dedi.

"En kararlı mücadeleyi yapan ülke Türkiye Cumhuriyeti'dir"
Bozdağ, Türkiye'nin, DAEŞ'i, terör örgütü olarak ilan eden ülkelerin başında, hem de en evvel ilan eden ülkelerin başında geldiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"DAEŞ terör örgütüyle en etkin, en kararlı mücadeleyi yapan ülke yine Türkiye Cumhuriyeti'dir. Yani düşünebiliyor musunuz bunların mantığına göre, Ankara'da canlı bomba gelecek patlatacak, benim vatandaşlarım hayatını kaybedecek, şehit olacak, yaralanacak, bunun arkasında Türkiye Cumhuriyeti Devleti olacak. Böylesi bir saçmalık, böylesi bir akılsızlık, akıl tutulması olabilir mi? Türkiye'nin dört bir yanında DAEŞ terör örgütü canlı bombalarıyla, başka tür teröristleriyle eylemler yapacak, onun arkasında Türkiye Cumhuriyeti Devleti olacak. Her gün Kilis'e DAEŞ terör örgütü bomba atacak, onun arkasında Türkiye Cumhuriyeti Devleti olacak. Böyle bir saçmalık olabilir mi? Biraz akıl, biraz iz'an, biraz basiret."

Muhabir: Sevil Çelik

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler