1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Darbe Girişiminde Şehit Olanlar İçin "Demokrasi Anıtı"
Darbe Girişiminde Şehit Olanlar İçin Demokrasi Anıtı

Darbe Girişiminde Şehit Olanlar İçin "Demokrasi Anıtı"

Kırşehir'de, FETÖ'nün darbe girişiminde şehit olanların isimlerinin yer alacağı anıt yaptırılacak

A+A-

Kırşehir'de yapılacak Demokrasi Anıtı ile Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişiminde şehit olanların isimleri yaşatılacak.

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, yaptığı yazılı açıklamada, darbe girişimi sırasında ülke için canını veren polis, asker ve vatandaşların isimlerinin bulunacağı Demokrasi Anıtı'nın, Cacabey Meydanı'nda inşa edileceğini bildirdi.

Şehitlerin adını yaşatmayı arzu ettiklerini belirten Bahçeci, darbe girişimini unutturmamayı amaçladıklarını vurguladı.

Darbe girişimine ilk günden beri sert tepki gösteren Kırşehirlilerin, demokrasi nöbetini sürdürdüğüne işaret eden Bahçeci, şunları kaydetti:

"Demokrasi nöbetinin 6. gününde, vatandaşlarımız meydanı boş bırakmıyor. Verdikleri destekle milletin birlik ve beraberliğini gösteriyorlar. Darbe girişimi sırasında ölen sivillerimiz, askerlerimiz ve polislerimizin isimlerini yaşatmak boynumuzun borcudur. Ölen bütün vatandaşlarımızın isminin olacağı Demokrasi Anıtı'nı, meydana yapacağız. Çünkü onlar büyük bir destan yazdı. Onlar Ankara ve İstanbul'da darbe girişiminde bütün Türkiye'yi korudu. Onlar bizim istikbalimiz, geleceğimiz, onurumuz, gururumuz."

Önceki ve Sonraki Haberler