1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Darbe Girişimine Dev Pankart Ve Panoyla Tepki
Darbe Girişimine Dev Pankart Ve Panoyla Tepki

Darbe Girişimine Dev Pankart Ve Panoyla Tepki

Taksim'deki Atatürk Kültür Merkezi'ne, Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini kınayan ifadelerin yer aldığı dev pankart asıldı

A+A-

Taksim'deki Atatürk Kültür Merkezi'ne, Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini kınayan ifadelerin yer aldığı dev pankart asıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın iki büyük posterinin de bulunduğu kültür merkezine asılan pankartta, "Allah'ın izniyle demokrasi sancağını semalarda dalgalandıracağız", "Bu aziz milletin yiğitleri" gibi ifadeler yer aldı.

Bu arada demokrasi nöbetinin tutulduğu Taksim Meydanı'nın bir başka noktasına ise büyük bir pano kuruldu. Panoda İstanbul'da darbe girişimi sırasında şehit olan kişilerin isimleri yer aldı.

Panoda ayrıca darbe girişiminde şehit olanlara yönelik şu yazıya yer verildi:

"Toplu vurdukça yürekler onu top söndüremez. Milletçe, vatanımıza, istiklalimize, millet hakimiyetine düzenlenen suikaste, hainlere, silahlara, tanklara, uçaklara, helikopterlere canlı kalkan olduk. Demokratik bir ülkede insanca, onurlu, bir hayat sürebilmek için şehitler verdik. Bu günümüzü ve geleceğimiz milletimizin bu kahraman duruşuna ve şehitlerimize borçluyuz. Bu aziz milletin bir ferdi olmaktan hepimiz onur duyuyoruz. Şehitlerimize minnettarız. Kalbimiz ebediyete kadar onların aziz hatırası için çarpacak. Milletimiz var olsun, vatan sağolsun."

Taksim Meydanı'nda geçen ve pankartı gören vatandaşların ise fotoğraf çekip, panoda yazılı bulunan şehit isimlerini okuyarak dua ettikleri görüldü.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler