1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Darbe Girişimine Sanatçılardan Tepkiler
Darbe Girişimine Sanatçılardan Tepkiler

Darbe Girişimine Sanatçılardan Tepkiler

Sanat dünyasından ünlü isimler, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine sosyal medyada tepki gösterdi

A+A-

İSTANBUL (AA) - Sanat dünyasından ünlü isimler, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine sosyal medyada tepki gösterdi.

-Murat Boz: "Ülke olarak kenetlenmeliyiz"


Oyuncu ve şarkıcı Gülben Ergen Çelik, Twitter hesabındaki 4 milyonun üzerinde takipçisiyle "Bölünmedik, bölünmeyeceğiz" ve "Askerin üniformasını giyip ülkeyi kana, korkuya bulayan şerefsizler, birliğimiz karşısında duramayacaklar." mesajlarını paylaştı.

Yaklaşık dört milyon kişinin takip ettiği şarkıcı ve oyuncu Murat Boz, "Soğukkanlı olmalıyız. Hepimiz biriz. Bu ülke hepimizin. Sahip çıkalım. Daha fazla can yanmasın kan dökülmesin. Silah, bomba, şiddet ile sonuç alınamaz. Ülke olarak kenetlenmeliyiz artık." şeklinde görüşlerini dile getirdi.

Twitter'daki hesabını yaklaşık iki milyon 800 bin kişinin takip ettiği söz yazarı ve şarkıcı Emre Aydın, "Bir daha böyle bir olayın hiç yaşanmamasını diliyoruz. Şehitlerimiz için çok üzgünüz. Allah rahmet eylesin. Darbeye hayır." açıklamasına yer verdi.

Yaklaşık 3 milyon 800 bin kişinin Twitter'da takip ettiği şarkıcı Mustafa Ceceli, darbe girişiminin üçüncü gününde paylaştığı mesajında, "Ülkemizi çökertme girişiminde her kimin kıl kadar payı varsa, cezası ağırın da ağırı olmalı ve eminim ki olacak. Fiilinde, fikrinde, duasında 'bir' olan milyonlar ve şehitlerimiz sayesinde hala özgürce mesaj yazabiliyoruz. Oyun bozuldu." değerlendirmesini yaptı.

Oyuncu ve şarkıcı Ayşegül Aldinç, "Olanlar akıl alır gibi değil ama bu bir kader de değil. Bu da geçecek. Sindiremeyecekler. Biz nasıl sindiririz onu gerçekten bilmiyorum." ifadelerini kullandı.

-Hadise: "Allah güzel Türkiyemiz'i korusun"


Şarkıcı Hadise, 2,5 milyonun üzerindeki takipçisiyle, "Allah güzel Türkiyemiz'i korusun. Dün gece gibi karanlık bir geceyi bir daha yaşamamak umudu ile geçmiş olsun." mesajını paylaştı.

Twitter'da 500 binin üzerinde takipçisi bulunan şarkıcı Uğur Işılak, şu paylaşımda bulundu:

"Ey Asker, Ey Mehmetçik, bu oyuna gelme. Milletine silah doğrultan asker, bu milletin askeri olamaz. Bugünler geçecek. Fakat bunu yapanlar, destek olanlar, bayram edenler ve susanlar unutulmayacak. Millete ve milletin iradesine silah doğrultanlar, bunun bedelini çok ağır ödeyecektir. Yıl 1960 değil 2016 ve lider Recep Tayyip Erdoğan'dır. Tankın içinde Mehmetçik, üstünde millet olduktan sonra, darbeler yerle bir olmaya mahkumdur. Milletin meclisine bomba atacak kadar alçalan bu güruh, Türk olamaz. Türk Milletine mensup olamaz. Bunun bedeli çok ağır olacak inşallah."

Üsküdar Kısıklı'daki demokrasi nöbetine katılan şarkıcı Davut Güloğlu, "Demokrasiye ve milletin iradesine sahip çıkma zamanı. Allah vatanımızı ve milletimizi korusun. Meydanlara çıkmanız için meselenin ne olması gerekiyor? Milletçe meydanlardayız. Siz neredesiniz." yorumunu yaptı.

Oyuncu Murat Yıldırım, "Darbe istemiyoruz. Kahrolsun darbe yapanlar. Bu ülkeyi kaosa sokanlara lanet olsun." mesajına yer verdi.

Şarkıcı Alişan, böyle bir hainliğin kimsenin aklına gelmeyeceğini belirterek, şunları ifade etti:

"Savaş zamanı düşmanlarımız yapmadı bunu. Ölenlere Allah'tan rahmet yakınlarına sabırlar, yaralılarımıza da Allah'tan acil şifalar diliyorum. Kendi insanına kurşun sıktıran, kendi meclisini bombalayacak kadar alçaklaşmış hainler, o üzerine kurşun sıktırdığınız insanların vergileriyle ödenen maaşlarınızla, yediğiniz lokma haram olsun."

Oyuncu ve sunucu Vatan Şaşmaz, "Türkiye Cumhuriyeti'nin seçilmiş Cumhurbaşkanına ve meşru hükümetine karşı yapılan ayaklanma girişimini lanetliyorum." mesajını kaydetti.

-Nilüfer: "Demokrasiden vazgeçmeyeceğiz"


Şarkıcı Funda Arar, "Bu ülkede mutlu ve güzel yaşamak istiyoruz. Neler oluyor? Allah'ım sen vatanımızı milletimizi koru." şeklinde görüşlerini paylaştı.

Oyuncu Ertuğrul Şakar da darbe girişimine tepkisini şu paylaşımıyla dile getirdi:

"Kendi vatandaşlarının üstüne nasıl bomba atarsın, nasıl tararsın, niye yaparsın? Hiç utanmadın mı? Sana ortaokuldan beri bakan, çorabından mendiline kadar veren, seni hayal bile edemeyeceğin uçaklara, helikopterlere pilot yapan bu millete nasıl bomba atarsın? Bu milletle nasıl helalleşeceksin? Anana, babana, eşine ve çocuklarına ne diyeceksin? Yazık yazık."

Şarkıcı Burcu Güneş, "Allah'ım bu nasıl, ne uzun bir gece. Yalvarırım hepimizi koru. Yardım et. Ağlıyorum. Yaşadığımız her şey, gördüğüm görüntüler inanılmaz. Kardeşlik, birlik, beraberlik içinde sarılalım birbirimize. Başka Türkiye yok." açıklamasında bulundu.

Şarkıcı Nilüfer, instagram hesabından "Demokrasiden vazgeçmeyeceğiz. Askerlerimiz, vatandaşlarımız, polislerimiz hayatını kaybetti. Çok üzgünüz." mesajıyla Türk bayrağı fotoğrafına yer verdi.

Murat Dalkılıç da instagramdaki takipçileriyle, Türk bayrağı fotoğrafı ile "Türk Milletine geçmiş olsun. Demokrasinin kılına zerre gelmemesi dileğiyle. Bütün kayıplarımızın ruhu şad olsun." mesajını paylaştı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler