1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Darbe Girişiminin İzleri Siliniyor
Darbe Girişiminin İzleri Siliniyor

Darbe Girişiminin İzleri Siliniyor

Ankara Büyükşehir Belediyesinin, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında saldırıların hedefi olan kurumların çevresindeki onarım çalışmaları sürüyor

A+A-

Ankara Büyükşehir Belediyesince, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında hedef alınan TBMM, Genelkurmay Başkanlığı ve Ankara Emniyet Müdürlüğünün çevresi ile Kızılay, Bakanlıklar, Akay ve Beştepe'de oluşan zararın giderilmesi için onarım çalışmaları sürdürülüyor.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kent Estetiği Dairesi yetkilileri, başta Ankara Emniyet Müdürlüğü önündeki "Semazenli Üst Geçit" olmak üzere alt ve üst geçitler, oto korkuluklar ve bariyerler ile ilgili onarım ve yenileme çalışmaları yapıldığını bildirdi.

Bu kapsamda Sıhhiye'de zarar gören kent süsü vazolar yenileriyle değiştirilirken, darbe gecesi kırılan cam bariyerler de yeniden takıldı. Refüjlerdeki peyzaj ve yeşillendirme çalışmaları da devam ediyor.

15 Temmuz gecesi darbecilerin sivillerin üzerine sürdüğü tanklar Sıhhiye, Kızılay, Bakanlıklar, Akay ve Cinnah Caddesi'nde araçları ezmiş, refüjleri ve ağaçları yıkmış, oto korkulukları ve kaldırım taşlarını parçalamıştı.

Önceki ve Sonraki Haberler