1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Davutoğlu, Beyşehir Belediyesini Ziyaret Etti
Davutoğlu, Beyşehir Belediyesini Ziyaret Etti

Davutoğlu, Beyşehir Belediyesini Ziyaret Etti

Eski Başbakan AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, Beyşehir ilçesini ziyaret etti.

A+A-

Eski Başbakan AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, Beyşehir ilçesini ziyaret etti.

Davutoğlu, Beyşehir Gölü turuna katıldı ve tarihi Eşrefoğlu Camisi'ne ziyarette bulundu.

Beyşehir Belediyesi'ni de ziyaret eden Davutoğlu, belediyeye gelişinde Belediye Başkanı Murat Özaltun tarafından mehteran gösterisiyle karşılandı.

Davutoğlu, ziyarette yaptığı konuşmada, Türkiye'nin keşfedilmeyen bazı hazineleri olduğunu, bunlardan bir tanesinin de Beyşehir olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Beyşehir'in hakkıyla tanıtılması halinde doğal güzellikleri ve tarihiyle hem Konya’nın hem de Türkiye’nin dikkat çekici mekanlarından birisi olacak. Burada yapılması gereken göl turunda da söylediğimiz gibi Beyşehir’in doğal güzelliklerinin tanıtılması. Suyun seviyesini nasıl koruyacağız, Beyşehir Gölü’nün güzelliğini nasıl koruyacağız, adaların etrafında ki güzellikleri özenle korumak lazım. Beyşehir’in korunması için yine bir ekip çalışması yapacağız. Tarihi miraslarımızı da iyi korumak lazım. Bir diğer husus da hizmet. Hastane yapılıyor şu an, bunu yakın takipteyiz, hepsi gerçekleşecek inşallah. Beyşehir’i daha fazla geliştirerek, Konya’daki nüfusu buraya çekip iyi ölçekli bir büyük şehir haline getirmek için uğraşmalıyız. Bunun için ne gerekiyorsa yapacağız, Beyşehir’i önce Türkiye’ye, sonra dünyaya tanıtacağız inşallah."

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun da Davutoğlu'na hayata geçirilen belediye çalışmaları ve yürütülen projeler ile ilgili bilgi verdi.

Davutoğlu'na ziyaretinde AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu, Beyşehir Kaymakam Vekili Kadir Ulusoy, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Şenol, kadın ve gençlik kolları yöneticileri, belediye meclis üyeleri de eşlik etti.

Önceki ve Sonraki Haberler