1. HABERLER

  2. ADS

  3. Dekoratif Kültür Taşı ve Tuğlası
Dekoratif Kültür Taşı ve Tuğlası

Dekoratif Kültür Taşı ve Tuğlası

Dekoratif Kültür Taşı ve Tuğlası

A+A-

Kültür taşları ev ve iş yerlerine yeni bir görünüm kazandırıyor. Yeni konut alanlar, yeni bir ofis açanlar veya yaşamakta oldukları mekânlarda yenilik yapmak isteyenler bazı duvarları veya tüm duvarları kültür taşlarıyla kaplatıyor ve mekânlar şık bir görünüm kazanıyor. Kültür taşları ve kültür tuğlaları eski yıllarda ana yapı malzemeleriydi. Günümüze kadar ayakta kalmış bu eski taş yapılar bugün de herkesin hayranlığını kazanıyor. Ancak doğanın tüm güzelliklerini yansıtan bu doğal taşlar bugünün yapılarında kullanılamıyor. Bu doğal güzelliği mekânlarına taşımak isteyenler de doğal taşlara birebir benzeyen ve aynı görsel etkiyi yaratan kültür taşlarını kullanıyor.

Günümüzde çok tercih edilen dekoratif kültür taşı çeşitleri doğal taşlardan birebir kopyalanarak üretiliyor. Doğada binlerce çeşit taş var ve bu taşların doku özelliklerini aynen yansıtan kalıplar çıkarılıyor. Bu kalıplara pomza, çimento ve kum karışımı dökülerek ve renk pigmentleri eklenerek kültür taşı elde ediliyor. Dekoratif kültür taşları evlerin, villaların, ofislerin iç mekânlarında ya da dış cephe duvarlarında kullanılıyor. Cafe, restoran gibi işletmelerde kültür taşları uygulamaları mekânlara estetik katıyor, farklılaştırıyor.

Ancak çok çeşitli kültür taşları olduğu için birçok kişi hangi taşı seçmesi gerektiği konusunda çelişki yaşıyor. Oysa bu tamamen mekân sahibinin ve içinde yaşayanların zevklerine bağlıdır. Kültür taşı uygulanacak alanın genel dekorasyonuna uygun renk ve model tercihi yapılmalıdır. Ancak baca, şömine duvarlarında daha çok dekoratif kültür tuğlası terci edilmektedir. Kültür taşları doğal taşlara göre çok daha hafif ve ekonomiktir. Ayrıca yalıtım özellikleri de bulunmaktadır. Doğal taşlara göre daha ince ve hafif olmaları nedeniyle uygulaması da çok kolaydır.

En çok kullanılan kültür taşları dere taşı, vadi taşı, rustik taş, parke taşı, antik taş, harman tuğla, antik tuğla gibi çeşitlerdir. Kültür taşı ve tuğlaları mekânlara tarihi bir görünüm ve doğayla bütünleşmiş bir görünüm kazandırıyor. Uğur Ticaret firmamız da ülkemizin en kaliteli kültür taşı markası olan Stonewrap kültür taşlarının satışını yapıyor. Satış yanında uygulama hizmetleri de veriyor. Yurdun her yerinden kültür taşı ve tuğlası siparişi alıyoruz ve kullanıma hazır halde kargoyla gönderiyoruz.

 

Önceki ve Sonraki Haberler