1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Demokrasi Bayramı'nda "Osmanlı Aşı"
Demokrasi Bayramında Osmanlı Aşı

Demokrasi Bayramı'nda "Osmanlı Aşı"

Yurt genelinde başlatılan 'Demokrasi Nöbeti' kapsamında 7'den 70'e binlerce vatansever Eskişehirlilere, Sarıcakaya Belediyesi "Osmanlı Aşı" dağıttı

A+A-

ESKİŞEHİR (AA) - FETÖ'nün gerçekleştirmiş olduğu darbe girişimi sonrasında yurt genelinde başlatılan 'Demokrasi Nöbeti' kapsamında 7'den 70'e binlerce vatansever Eskişehirli AK Parti İl Binası önünde toplandı.

Toplanan halka Sarıcakaya Belediyesi Başkanı Faruk Güler, gıda olarak "Osmanlı Aşı" dağıttı. Ayrıca vatandaşların su ihtiyacı da Türk Kızılayı ve Günyüzü Belediyesi tarafından karşılandı.

Güler, darbeye hayır diyen binlerce Eskişehirlinin vatanı için tek vücut olmasının gurur verici bir tablo olduğunu belirterek, "Bütün vatandaşlarımız bayraklarıyla parti binamızın önüne gelerek bu paralel terör örgütü çetesine karşı dimdik ayakta durmuştur. 15 Temmuz 2016 ülke tarihimizde demokrasi bayramıdır. Biz de bu kapsamda burada nöbet tutan vatandaşlarımızın gıda ihtiyacını gidermek amacıyla demokrasi bayramı pilavı dağıtımı gerçekleştirdik. Bu darbe girişiminde hayatını kaybeden güvenlik güçlerimiz, polisimiz, sivil vatandaşlarımızı bir kez daha rahmetle, minnetle, şükranla anıyorum, yakınlarına da başsağlığı diliyorum." dedi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler