1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Demokrasi Cephesi Terörün Gölgesinde Kurulamaz
Demokrasi Cephesi Terörün Gölgesinde Kurulamaz

Demokrasi Cephesi Terörün Gölgesinde Kurulamaz

CHP İstanbul Milletvekili Bekaroğlu, "Demokrasi cephesi kurulmalıdır ama şiddetin silahın, terörün gölgesinde kurulamaz." dedi

A+A-

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, AK Parti ve HDP'nin dokunulmazlıklar üzerinden CHP'ye yönelik algı operasyonu yapmaya çalıştıklarını ileri sürdü.

Milletin önünü herkesin kendisine yer bulabileceği bir toplum projesi koyabilecek tek partinin CHP olduğunu savunan Bekaroğlu, CHP kitlesinin büyük değişim ve dönüşüm geçirdiğini, olup biten herşeyden ders çıkararak halkı birleştirdiğini söyledi.

Bekaroğlu, "Ama maalesef CHP üzerinden bir algı operasyonu oluşturuluyor. Algı operasyonu, son dönemde HDP ve kendilerini demokrasi cephesine yazan yazar, çizerlerden geliyor. Bu yanlış bir şeydir. CHP'den başka, ülkede gerginliği azaltacak görünen bir umut yok. 'Biz demokrasi istiyoruz' diyenlerin CHP üzerinde konuşurken çok dikkatli davranmaları gerekiyor. Demokrasi cephesi kurulmalıdır ama şiddetin silahın, terörün gölgesinde kurulamaz. Bu cepheye mensup olduğunu söyleyenlerin şiddetle aralarına mesafe koymaları gerekmektedir." diye konuştu.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler