1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 'Demokrasilerde Uzlaşma Önemli'
Demokrasilerde Uzlaşma Önemli

'Demokrasilerde Uzlaşma Önemli'

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen Liderler Zirvesi'ne ilişkin, "Demokrasilerde uzlaşma önemli." değerlendirmesinde bulundu

A+A-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde liderlerle gerçekleştirdiği zirve sonrası parti genel merkezine gelerek, bazı kabuller yaptı.

Yabancı bir televizyon kanalına mülakat da veren Kılıçdaroğlu, ardından gazetecilerin zirve ve sonrasında Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın yaptığı açıklamaya yönelik sorusu üzerine, "Demokrasilerde uzlaşma önemli." dedi.

Öte yandan, Kılıçdaroğlu'nun görüşme sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a dün Taksim Meydan'ında açıkladığı 10 maddelik manifestoyu yazılı olarak sunduğu belirtildi.

Kılıçdaroğlu'nun darbe girişimi sonrası izlenmesi gereken yol ve yöntemlerle ilgili de bazı öneriler aktardığı ifade edildi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun, zirveye ilişkin değerlendirmelerde bulunmak üzere partisinin Merkez Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya geldiği de öğrenildi.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler