1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Derbent İlçe Meydanına "15 Temmuz Milli İrade Meydanı" İsmi Verildi
Derbent İlçe Meydanına 15 Temmuz Milli İrade Meydanı İsmi Verildi

Derbent İlçe Meydanına "15 Temmuz Milli İrade Meydanı" İsmi Verildi

Derbent'te halkın demokrasi nöbeti için toplandığı meydana "15 Temmuz Milli İrade Meydanı” ismi verildi

A+A-

Konya'nın Derbent ilçesinde halkın demokrasi nöbeti için toplandığı meydana "15 Temmuz Milli İrade Meydanı" isminin verilmesi kararlaştırıldı.

Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar, gazetecilere yaptığı açıklamada, Belediye Meclisinin son günlerdeki gelişmeleri değerlendirmek üzere olağanüstü toplandığını söyledi.

Toplantıda oy birliği ile alınan meclis kararı ile ilçe meydanının adının "15 Temmuz Milli İrade Meydanı" olmasına karar verildiğini ifade eden Belediye Başkanı Acar, şunları kaydetti:

"Toplantıda, ayrıca meclis üyelerimiz ortak bir bildiri imzalayarak 'Darbeye hayır' mesajı vermiştir. Derbent Belediye Meclisi üyelerimiz, bildiride aramızdaki görüş farklılıklarını bir kenara bırakarak bu vahim darbe girişimine karşı demokrasimizin yanında olduklarını belirtmişlerdir. Darbelerin ne gerekçe olursa olsun özgürlüklerin kısıtlanması veya milli iradenin yok sayılması demek olduğunu biliyoruz. Darbenin, her türlü antidemokratik hareket ve şiddetin karşısındayız. Demokrasinin, insan haklarının, hür basının ve özgür siyasetin ne kadar değerli olduğunun farkındayız. Darbe girişimine karşı vatanını canı pahasına savunan ve hayatlarını kaybeden şehitlerimizi saygıyla ve minnetle anıyor, geride kalanlara başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz."

Önceki ve Sonraki Haberler