1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Dershaneye Gitmeden Türkiye 26'ncısı Oldu
Dershaneye Gitmeden Türkiye 26ncısı Oldu

Dershaneye Gitmeden Türkiye 26'ncısı Oldu

YOZGAT (AA) - Yozgat'ın Sorgun ilçesinde Lisans Yerleştirme Sınavı'na (LYS) giren Şule Göçmen, dershaneye ve özel kursa gitmeden, Türkiye 26'ncısı olarak Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesini...

A+A-

YOZGAT (AA) - Yozgat'ın Sorgun ilçesinde Lisans Yerleştirme Sınavı'na (LYS) giren Şule Göçmen, dershaneye ve özel kursa gitmeden, Türkiye 26'ncısı olarak Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı.

Doğmadan 2 ay önce babasını kaybeden sonra da annesinin başka biriyle evlenmesi sonucu yalnız kalan Göçmen'e, anneannesi sahip çıktı.

Erdoğan Akdağ Fen Lisesi'ni birincilikle bitiren Göçmen, girdiği LYS'den aldığı 534 puanla Türkiye 26. olarak Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girdi.

Göçmen, gazetecilere yaptığı açıklamada, çok çalışarak üniversite hayaline ulaştığını aktaran Göçmen, "Erdoğan Akdağ Fen Lisesi’ndeki ilk dersimizde hocamız bizleri kaldırarak, hayalimizdeki üniversiteleri sormuştu. Beni de kaldırıp sorduğunda 'bu okula, okul birincisi olmaya geldim. Birinci olup en iyi üniversitelerden birine yerleşmeyi düşünüyorum. Hayalimdeki üniversite ise Ankara Hukuk Fakültesi' demiştim. Herkes bana gülmüştü. Ben o kadar çok çalışmışım ki, önce liseyi birincilikle bitirdim, sonra da Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandım." diye konuştu.

Okul hayatı boyunca sıkıntı çektiğini dile getiren Göçmen, İstanbul’da maddi açıdan zorlanacağını söyledi.

Maddi durumlarının iyi olmadığına dikkati çeken Göçmen, kendisine burs verilmesi için çağrıda bulundu.

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler