1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Azez'de 3 Bin Kişi Kapasiteli 500 Çadır Kuruyoruz
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Azez'de 3 Bin Kişi Kapasiteli 500 Çadır Kuruyoruz

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Azez'de 3 Bin Kişi Kapasiteli 500 Çadır Kuruyoruz

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Zeytin Dalı Harekatı’ndan önce İdlib’te 700 çadırlık iki kamp kurduk. Şimdi Azez'de 3 bin kişi kapasiteli 500 çadır kuruyoruz." dedi

A+A-

ANKARA (AA) - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Azez'de 3 bin kişi kapasiteli 500 çadır kurulduğunu belirterek "Gelenlerin gıda, ısınma, hijyen gibi temel ihtiyaçlarını da bu kamplarda karşılıyoruz. Bize ihtiyacı olanların her zaman yanında olacağız." ifadesini kullandı.

Çavuşoğlu, Twitter mesajında, Suriye'ye yönelik insani yardım faaliyetlerine durmaksızın devam edildiğini belirtti.

#ZeytinDalıHarekatı’ndan önce İdlib’te 700 çadırlık iki kamp kurduk. Şimdi Azez’de 3.000 kişi kapasiteli 500 çadır kuruyoruz. Gelenlerin gıda, ısınma, hijyen gibi temel ihtiyaçlarını da bu kamplarda karşılıyoruz. Bize ihtiyacı olanların her zaman yanında olacağız.

— Mevlüt Çavuşoğlu (@MevlutCavusoglu) 23 Ocak 2018

Türkiye'nin 3,5 milyon Suriyeliye ev sahipliği yaptığını, 21 kampta 235 bin kişiye barınma imkanı sağlandığını hatırlatan Çavuşoğlu, şu ifadelere yer verdi:

"Zeytin Dalı Harekatı'ndan önce İdlib'te 700 çadırlık iki kamp kurduk. Şimdi Azez'de 3 bin kişi kapasiteli 500 çadır kuruyoruz. Gelenlerin gıda, ısınma, hijyen gibi temel ihtiyaçlarını da bu kamplarda karşılıyoruz. Bize ihtiyacı olanların her zaman yanında olacağız."

Muhabir: Meltem Bulur

Önceki ve Sonraki Haberler