1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Doğal Sarımsak Çayı Tarifi
Doğal Sarımsak Çayı Tarifi

Doğal Sarımsak Çayı Tarifi

Doğal Sarımsak Çayı Tarifi

A+A-

Hepimizin amacı güzel ve fit bir görüntüye sahip olmak değil mi? belki yaş biraz ilerlediğinde bunun üzerinde çok durmayız ancak belli bir yaştayken herkesin hayali kendisine baktıracak bir vücut ölçüsünü yakalamaktır. Aşırı kilolu olmak ya da aşırı zayıf olmak ikisi de aslında önemli bir hastalığın belirtisi olabilir bu yüzden kendi vücut ölçülerimize göre ideal kilomuzu yakalayabilmemiz önemlidir.

Bu yüzden de aşırı kilolu olan kişilerin birinci hedefi ideal kilolarına inmektir. İdeal kilo vücut kitle endeksiyle tespit edilir ve bu tespiti yaptıktan sonra sağlık sorunu varsa ilk önce bu sorunun kökten çözümü sağlanmalı sonra diyet işlemlerine başlanmalı ancak herhangi bir sağlık sorunu yok ve tamamen doğru beslenmemeyle oluşan bir durum ise o zaman bir an önce diyete başlamakta fayda var.

Diyete başlayalım ancak o kadar fazla diyet konusu var ki hangisinden başlayacağınızı da bilmiyorsunuz. Bu durumda olan kişilere benim bir tavsiyem var o da sarımsak çayı ile zayıflamak. Dilerseniz neden sarımsak çayı tercih etmelisiniz bu konuya biraz değinelim.

Sarımsak içerisinde bulunan maddelerden dolayı metabolizmada hızlı çalışma ve de düzenli çalışma etkisi yaracaktır. Aynı zamanda böbreklerinde çalışma düzenini sağlayacağı için vücudunuzdaki yağ yakımını hızlandıracaktır.

Sarımsak çayı nasıl hazırlanır?

Sarımsak çayı için üç dört bardak civarında su ve üç dört diş taze sarımsağa ihtiyacınız var. Bunun yanı sıra sarımsağın acı olan tadını birazcık rahatlatması açısından yarım çay bardağını da geçmeyecek şekilde istediğiniz kadar bal ekleyebilirsiniz. Son olarak ise yarım çay bardağı oranında limon suyu.

YAPILIŞI

Geniş bir cezve kullanmanız gerekiyor ve içerisine üç dört bardak civarındaki suyu dökün ardından sarımsaklarınız ezdikten sonra suyun içerisine atın hafif kısık ateş üzerinde kaynayıncaya kadar bekletin ve daha sonrasında ateş üzerinden alın. İçine bal ve limon suyunu ilave edip karıştırın.  Çayınız artık soğuduktan sonra içilmeye hazır kıvama gelmiş olacaktır.

Kaynak: http://zayiflamayontemlerim.org/sarimsak-cayi-tarifi/

 

Önceki ve Sonraki Haberler